Konflikt na zápase Ligy majstrov má dohru: Päť rokov a dva mesiace za mrežami

Futbaloví fanúšikovia Eintrachtu Frankfurt kráčajú ulicami NeapoluFutbaloví fanúšikovia Eintrachtu Frankfurt kráčajú ulicami Neapolu Zdroj: TASR/AP/Stefano Gattordo/LaPresse via AP

RÍM - Súd v Taliansku vyriekol rozsudok nad dvomi fanúšikmi Eintrachtu Frankfurt, ktorí sa zapojili do násilností v Neapole pred marcovým zápasom futbalovej Ligy majstrov. Obaja pôjdu do väzenia na päť rokov a dva mesiace za škody spôsobené pri výtržnostiach a odpor voči polícii.

Tresty ešte nie sú právoplatné. Právnici nemeckých fanúšikov sa pre televíziu RAI vyjadrili, že sa plánujú voči verdiktu odvolať. Počas súdneho pojednávania uviedli, že ich klienti síce boli prítomní pri nepokojoch v uliciach, ale do násilných stretov sa priamo nezapojili.

Násilnosti prepukli pred odvetným osemfinálovým duelom Ligy majstrov medzi SSC Neapol a Eintrachtom Frankfurt, ktorý sa hral 15. marca. Zapojili sa do nich fanúšikovia nemeckého klubu, priaznivci "Partenopei" a následne i policajti. Situácia vyeskalovala, keď fanúšikovia Frankfurtu začali pochodovať ulicami mesta a pokrikmi provokovať domácich priaznivcov. Tí ich vzápätí napadli.

Stovky fanúšikov Frankfurtu pricestovali do Neapola napriek tomu, že im vzhľadom na bezpečnostné riziko prefektúra mesta dekrétom zakázala vstup na štadión, pripomenula agentúra DPA. SSC, za ktorý nastúpil aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, po víťazstve 2:0 vo Frankfurte zvíťazil aj v domácej odvete 3:0 a suverénne postúpil do štvrťfinále.

Viac o téme: SSC Neapol Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy