Sporná penalta okradla Slovensko o víťazstvo: Sokolíci v Nitre dvakrát stratili vedenie

Na snímke základná jedenástka slovenských reprezentantov vo futbale do 21 rokovNa snímke základná jedenástka slovenských reprezentantov vo futbale do 21 rokov Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

NITRA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Nitre s rovesníkmi z Chorvátska 2:2.

Slováci v zápase dvakrát viedli zásluhou Sebastiána Nebylu a Adriána Kaprálika, remízový stav však zariadil v 76. minúte z pokutového kopu hosťujúci Franjo Ivanovič.

Dvadsaťjednotku čaká v novembrovom asociačnom termíne ešte duel proti rovesníkom z Česka. Odohrajú ho v pondelok 20. novembra v Hradci Králové (18.00 h).

prípravný zápas hráčov do 21 rokov:

SLOVENSKO - Chorvátsko 2:2 (2:1)
Góly: 13. Nebyla, 42. Kaprálik - 16. Ljubičič, 76. Ivanovič (z 11 m). Rozhodovali: Karakó (Maď.) - Straka, Štofik (obaja SR), ŽK: Jambor - Tikvič, Hodža

SR: Surovčík - Šikula, Leitner, Obert, Javorček - M. Sauer (83. Shudeiwa), Nebyla (89. Griger), Rigo (72. Riznič) - Kaprálik (83. Gaži), Jambor (83. Čerepkai), Veselovský (72. Tučný)

Chorvátsko: Silič - Lisica (62. Maurič), Katinič (80. Škaričič), Grozdanič (80. Živkovič), Bukvič - Biuk (80. Rak), Soldo (80. Zvonarek), Hodža, Vidovič (46. Ivanovič) - Frigan (62. Tikvič), Ljubičič (62. Valinčič)

Hostia sa mohli ujať vedenia už po 60 sekundách, keď na úrovni šestnástky nepresne hlavičkoval Nebyla, no Hodža jeho zaváhanie nepotrestal. V rozohrávke zazmätkovali v 13. minúte aj Chorváti, keď po chybe Grozdaniča potiahol loptu Veselovský, ktorého center neudržal Silič a lopta spadla presne pred pohotovo reagujúceho Nebylu - 1:0.

Chorvátsko však dokázalo expresne reagovať, keď o necelé dve minúty vyrovnal kapitán Ljubičič. Po polhodine hry podržal slovenský tím brankár Surovčík, ktorý zneškodnil nebezpečnú hlavičku Frigana. V 42. minúte si nabehol do šestnástky Javorček, ktorý nastrelil brvno, od neho sa lopta odrazila priamo pred dobiehajúceho Kaprálika a slovenský krídelník poslal "sokolíkov" do vedenia. Odpoveď "vatrenov" mohla byť opäť prakticky okamžitá, ale ďalší výborný zákrok vytiahol Surovčík pri zakončení Biuka.

Krátko po zmene strán mohli domáci viesť už dvojgólovým rozdielom, ale Siličovi pri hlavičke Leitnera pomohlo brvno. V 56. minúte predviedol výborné čítanie hry Surovčík, ktorý si všimol pošmyknutie Leitnera, ihneď reagoval vybehnutím proti unikajúcemu chorvátskemu útočníkovi a zmaril mu možnosť dostať sa do stopercentnej šance. V 75. minúte Šikula v šestnástke zavadil o útočiaceho Valinčiča a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ivanovič a prudkou strelou nedal šancu Surovčíkovi - 2:2.

hlasy po zápase /zdroj: JOJ Šport/:

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Som s výkonom spokojný. Predviedli sme veci, ktoré sme trénovali, samozrejme, aj nejaké nedostatky. Bol to obojstranne útočný zápas, škoda, že sme nestrelili v druhom polčase počas dobrého úseku hry tretí gól."

Adrián Kaprálik, krídelník SR 21: "Mne sa v Nitre vždy hrá dobre, pretože tu strieľam veľa gólov, asi je to môj obľúbený štadión. Chorváti mali hneď na začiatku šancu, tomu sa musíme vyvarovať. Potom sme však dali gól po krásnej akcii. Zasa sme však zaspali a inkasovali vyrovnávajúci presný zásah.

Po druhom góle sme mali šance odskočiť súperovi, dobré príležitosti sme však nevyužili. Následne sme dostali gól z penalty, no ja si myslím, že to bol krásny futbal, ktorý sa musel fanúšikom páčiť."

Viac o téme: Slovensko 21 Prípravný zápas Chorvátsko 21