Fanúšikovia žiadajú jeho rezignáciu: Prokuratúra začala vyšetrovať prezidenta zväzu

Vyšetrovaný prezident Bulharského futbalového zväzu Borislav Mihajlov Vyšetrovaný prezident Bulharského futbalového zväzu Borislav Mihajlov Zdroj: TASR/AP/Valentina Petrova

SOFIA - Generálny prokurátor Bulharska Borislav Sarafov začal v piatok vyšetrovanie Bulharského futbalového zväzu so zameraním na jeho prezidenta Borislava Mihajlova.

Tamojší fanúšikovia dávajú Mihajlovovi za vinu nepriaznivé výsledky bulharskej reprezentácie a v uplynulých týždňoch pravidelne požadovali jeho rezignáciu.

V hlavnom meste Sofia vo štvrtok protestovali tisíce priaznivcov v reakcii na to, že BFS podporil, aby sa kvalifikačný zápas ME 2024 proti Maďarsku (2:2) odohral pred prázdnym hľadiskom. Organizátori sa takto snažili zamedziť protestu proti BFS, no nevyhli sa mu. Pri demonštrácii, ktorá napokon vyústila do násilia, utrpeli zranenia desiatky fanúšikov a policajtov, pripomína agentúra AP. Tamojšia polícia zadržala takmer 40 ľudí.

Prokuratúra zareagovala aj na správy bulharských médií, podľa ktorých v BFS došlo k viacerým porušeniam zákona či potenciálnym kriminálnym aktivitám vrátane sprenevery verejných financií či účasti na podvodoch so stávkovaním. Predmetom vyšetrovania má byť aj prípravný zápas Bulharska s Estónskom z roku 2011.

Všetky štyri góly padli z pokutových kopov a stretnutie bolo spájané so singapurským zločineckým syndikátom, ktorý ovplyvňoval výsledky zápasov po celom svete.

Viac o téme: Bulharsko Borislav Sarafov Boris Mihajlov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy