VIDEO Francúzi nemali zľutovanie: Rekordný debakel ozdobil Mbappé gólom zo 44 metrov!

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

NICE - Francúzski futbalisti mali už pred sobotňajším stretnutím s Gibraltárom istý postup na európsky šampionát.

Proti "trpaslíkovi" si v Nice schuti zastrieľali a víťazstvom 14:0 vytvorili nový rekord európskej kvalifikácie. Najvyššie víťazstvo v kvalifikácii ME doteraz predviedli Nemci proti San Marinu a to 13:0 v roku 2006.

"Toto je výsledok tímovej snahy. Celé mužstvo hralo dnes výnimočne," pochvaľoval si po stretnutí Kylian Mbappé, ktorý sa postaral o tri presné zásahy a svoje konto v národnom tíme tak rozšíril na 46 gólov.

Ukážkový bol najmä Mbappého gól na 12:0, keď v 82. minúte preloboval brankára Gibraltáru Daylea Coleinga zo 44 metrov. Podľa AFP sa Mbappe týmto presným zásahom dostal v kariére na číslo 300.   "Sledoval som brankára asi 20 minút a neustále bol ďaleko od bránkovej čiary. Neviem prečo," začudoval sa kanonier Parížu St. Germain.

Po hodine hry sa dostal na trávnik aj veterán Olivier Giroud. Aj on chcel priložiť ruku k dielu a ukázal hlad po góloch. V úplnom závere dal dva, jeden z nich elegantnými nožničkami a v reprezentácii tak rozvlnil sieť už 56-krát. Francúzi predtým zaznamenali najvyššiu výhru v európskej kvalifikácii v roku 1995 proti Azerbajdžanu 10:0.

"Dnes sme urobili všetko pre toto skóre. Ukázali sme ambície, ktoré má toto mužstvo," pochválil tím tréner Didier Deschamps.