Portugalci nestratili v kvalifikácii ani bod, v skupine im strelilo gól jedine Slovensko

Futbalista Portugalska Bruno Fernandes (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu počas kvalifikačného zápasu záverečného 10. kola J-skupiny ME 2024 Portugalsko - Island v Lisabone v nedeľu 19. novembra 2023Futbalista Portugalska Bruno Fernandes (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu počas kvalifikačného zápasu záverečného 10. kola J-skupiny ME 2024 Portugalsko - Island v Lisabone v nedeľu 19. novembra 2023 Zdroj: TASR/AP/Armando Franca

LISABON - Futbalisti Portugalska zakončili svoje účinkovanie v kvalifikácii ME 2024 víťazstvom nad Islandom 2:0 a v tabuľke "slovenskej" J-skupiny dosiahli plný počet 30 bodov.

V doterajšom priebehu kvalifikácie sú bez straty bodu už iba Francúzi, ktorých v utorok čaká záverečný zápas v Grécku.

Portugalci viedli od 37. gólom Bruna Fernandesa a ich hernú prevahu potvrdil Ricardo Horta v 66. minúte. Portugalcov čaká deviata účasť na ME, vrcholom bolo zlato v roku 2016. Duel medzi Lichtenštajnskom a Luxemburskom viedla francúzska rozhodkyňa Stephanie Frappartová, ktorá už v 5. minúte vylúčila útočníka hostí Danela Sinaniho po faule a následnej konzultácii s VAR.

Hostia napokon aj v oslabení potvrdili pozíciu favorita a vďaka gólu Gersona Rodriguesa zo 69. minúty triumfovali 1:0. Reprezentanti Lichtenštajnska napokon nebodovali ani v poslednom kvalifikačnom zápase a v J-skupine obsadili bez bodu posledné miesto.

J-skupina:
Portugalsko - Island 2:0 (1:0)
Góly: 37. Fernandes, 66. Horta. Rozhodovali: Papapetrou –Petropoulos, Aptosoglou (všetci Gréc.), ŽK: Palhinha, Joao Felix - Johannesson, Thorsteinsson, Willumsson, Gudmundsson

Portugalsko: Costa - Joao Mario (62. Guerreiro), Dias, Inacio, Cancelo (87. Neves) - Otavio (75. Vitinha), Palhinha, Fernandes - Silva (62. Horta), Ronaldo, Joao Felix (87. Bruma)

Island: Valdimarsson - Hermannsson, Ingason, Palsson, Thorarinsson - Sigurdsson, Johannesson (62. Traustason), Willumsson (62. Ellertsson) - Thorsteinsson (62. Gudjohnsen), Finnbogason (46. Oskarsson), Gudmundsson

Lichtenštajnsko - Luxembursko 0:1 (0:0)
Gól: 69. Rodrigues. Rozhodovali: Frappartová – Berchebru, Torregrossa (všetci Fran.), ŽK: Wieser, Malin, Meier (všetci Licht.), ČK: 5. Sinani (Lux.)

Lichtenštajnsko: B. Buchel - Wolfinger (62. Beck), Malin, Wieser, Traber (75. Schlegel), Hofer (62. Kranz) - Meier (75. Netzer), M. Buchel, Goppel - Hasler (9. Ospelt), Salanovič

Luxembursko: Moris - Chanot, Korac (57. Mahmutovič), Carlsson - Jans (90. Martins), Barreiro, Olesen, V. Thill (75. Muratovič) - S. Thill (57. Bohnert) - Rodrigues, Sinani