VIDEO Hladný frajer z Atén nepozná brata ani sestru: Nezastaviteľný živel s vlastnou šou

Kyle Kuzma a Giannis AntetokounmpoKyle Kuzma a Giannis Antetokounmpo Zdroj: SITA/AP/Mark Schiefelbein

WASHINGTON - Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NBA na palubovke Washingtonu Wizards 142:129.

Ústrednou postavou Bucks bol Giannis Antetokounmpo, ktorý zaznamenal 42 bodov, 13 doskokov a 8 asistencií. Hostia zaznamenali piaty triumf za sebou a patrí im 3. miesto v tabuľke Východnej konferencii. Washington nebodoval v šiestom stretnutí v rade. "Nedá sa zastaviť. Doslova," povedal kouč víťazov Adrian Griffin. Damian Lillard pridal 22 bodov.

Giannis Antetokounmpo sa zápas čo zápas šplhá tabuľkami Bucks

V Charlotte nič pre slabých jedincov

Vedúci tím basketbalovej NBA Boston prehral dramatický zápas v Charlotte 118:121 po predĺžení a neuspel po sérii šiestich víťazstiev. Iba tretiu porážku Celtics v sezóne neodvrátil ani výborný výkon Jaysona Tatuma, ktorý nazbieral 45 bodov, 13 doskokov a šesť asistencií. Obhajca titulu Denveru zvíťazil v Detroite 107:103 napriek vylúčeniu svojej hviezdy Nikolu Jokiča už v prvom polčase.

Tatum, hrdina zápasu v Bostone, mal päť sekúnd pred koncom na ruke vyrovnanie, ale tretí trestný hod netrafil. Na druhej strane Gordon Hayward premenil oba a k strele, ktorou by Boston  mohol vyrovnať, sa uý nedostal.

"Nemohol som tomu uveriť, že tú tretiu šestku nedal. Ale vyhrali sme, na ničom inom nezáleží," radoval sa Miles Bridges, ktorý 6,6 sekundy pred koncom predĺženia dal kľúčovú trojku. Celkom zaznamenal 14 bodov a 15 doskokov. S 36 bodmi, deviatimi doskokmi a ôsmimi asistenciami zažiaril LaMelo Ball. Charlotte doma uspelo po šiestich porážkach.

Pôsobivé predstavenie LaMela Balla

Za Celtics sa okrem Tatuma výraznejšie presadil Payton Pritchard, ktorý dal 21 bodov. Príliš sa nedarilo ďalším oporám. Kristaps Porzingis síce nazbieral 17 bodov a osem doskočených lôpt, ale trafil len päť zo 14 striel, z toho jednu z ôsmich trojok. Jaylen Brown premenil päť zo 17 pokusov a zostal na 13 bodoch.

Hrozivá mizéria Detroitu

Detroit podľahol Denveru dvanástykrát v rade. Ešte pred Jokičom bol už v prvej štvrtine vylúčený tréner Nuggets Michael Malone. Obaja spochybňovali výroky rozhodcov. "Myslím, že Nikola sa bál o moje zdravie. Sledovať zápas v televízii nie je zábava. Pri dobrých akciách sme sa objímali a pri nepodarených som nadával srbsky," vtipkoval Malone po zápase.

Hostia aj bez dvojnásobného najužitočnejšieho hráča ligy uspeli po dvoch porážkach. Jokiča zastúpili Reggie Jackson, ktorý dal 21 bodov, či autor 20 bodov Kentavious Caldwell-Pope. Jokič pred vylúčením za 15 odohraných minút stihol deväť bodov, päť doskokov a päť asistencií. Denveru stále chýba zranený Jamal Murray.

Detroit viedol Cade Cunningham s 27 bodmi. Trápiacemu sa tímu nepomohlo ani 24 úspešných trestných hodov z 26 pokusov. Pistons prehrali od februára 36 z posledných 40 zápasov. "Tá séria vyzerá hrozivo, ale našiel by som aj pozitíva. Dnes sme však súperovi povolili až veľa útočných doskokov (11) a tiež sme dosť faulovali," povedal tréner Monty Williams.

Jaden Ivey (vľavo) a Galéria fotiek (2) Kedy už Pistons zlomia nelichotivú sériu? Odpoveď nepozná ani Jaden Ivey a Cade Cunningham Zdroj: SITA/AP/Carlos Osorio

Kde je Curry, tam hľadajte pokorený rekord

Stephen Curry naďalej rúca strelecké rekordy. Potom, čo ako prvý hráč v každom z úvodných 13 stretnutí v sezóne nazbieral aspoň štyri trojky, v pondelok túto sériu rozšíril o ďalší zápas vďaka piatim trojbodovým košom. Celkom 32 bodov pomohol Golden State k víťazstvu 121:116 nad Houstone a prvej výhre po šiestich porážkach.

Štvornásobný šampión NBA odohral v drese Warriors už 30 730 minút, čím prekonal klubový rekord Natea Thurmonda. Curryho výkon podporil 20 bodmi Klay Thompson, double-double za 15 bodov a 12 asistencií si pripísal tridsaťosemročný Chris Paul.

Rockets nevyhrali ani piate vonkajšie stretnutie v sezóne a Golden State neporazili od februára 2020. Nestačil im výkon tureckého pivota Alperena Senguna, ktorý nazbieral 30 bodov, 13 doskokov a päť asistencií.

Los Angeles Clippers vyhrali v San Antoniu 124:99 aj vďaka 28 bodom Paula George. Za domáci tím si pripísal deväť bodov Victor Wembanyama. Spurs utrpeli deviatu porážku za sebou.

NBA - výsledky:

Detroit Pistons - Denver Nuggets 103:107 (23:27, 32:29, 24:25, 24:26)
najviac bodov: Cunningham 27, Bagley 18, Ivey 17 - Jackson 21, Caldwell-Pope 20, Braun 15

Charlotte Hornets - Boston Celtics 121:118 pp (25:31, 29:34, 27:22, 27:21, 13:10)
najviac bodov: Ball 36, Hayward 20, Williams 18 (16 doskokov) - Tatum 45 (13 doskokov), Pritchard 21, Porzingis 17

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 129:142 (27:31, 38:39, 37:34, 27:38)
najviac bodov: Poole 30, Kuzma 22 (13 asistencii), Jones 18 - Antetokounmpo 42 (13 doskokov), Lillard 22, Middleton 18

Chicago Bulls - Miami Heat 100:118 (27:33, 26:32, 28:28, 19:25)
najviac bodov: White 20, Vučevič 18, DeRozan 15 - Adebayo 23 (11 doskokov), Robinson 22, Jaquez Jr. 19

Minnesota Timberwolves - New York Knicks 117:100 (31:28, 27:28, 35:19, 24:25)
najviac bodov: Edwards 23 (10 doskokov), Towns 20, Gobert 16 - Brunson 25, Randle 21 (14 doskokov), Quickley 15

New Orleans Pelicans - Sacramento Kings 129:93 (29:31, 37:22, 34:16, 29:24)
najviac bodov: Ingram 31, Williamson 26, Jones 18 - Barnes 16, Fox 14, Huerter 10

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 99:124 (27:33, 28:33, 22:25, 22:33)
najviac bodov: Johnson 22 (10 doskokov), Osman 17, Collins 12 - George 28, Leonard 21, Powell 19

Golden State Warriors - Houston Rockets 121:116 (29:27, 34:26, 29:28, 29:35)
najviac bodov: Curry 32, Thompson 20, Sarič 18 - Sengun 30 (13 doskokov), Smith Jr. 17, Brooks 16

Viac o téme: NBA Miami Heat Golden State Warriors New York Knicks Houston Rockets Chicago Bulls Minnesota Timberwolves San Antonio Spurs Boston Celtics Denver Nuggets Washington Wizards New Orleans Pelicans Los Angeles Clippers Sacramento Kings Detroit Pistons Charlotte Hornets Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo