Prekonal Messiho i Ronalda, kde sa až zastaví? 300 gólov nedajú niektorí ani na tréningu

Francúzsky kapitán Kylian MbappéFrancúzsky kapitán Kylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Bývalý najlepší strelec francúzskej futbalovej reprezentácie Thierry Henry ocenil súčasnú hviezdu národného tímu Kyliana Mbappého za prekonanie hranice 300 súťažných gólov.

Kanonier Paríža St. Germain na túto métu dosiahol vo veku 24 rokov a 333 dní, čo sa nepodarilo ani najlepším hráčom tohto tisícročia Lionelu Messimu a Cristianovi Ronaldovi.

"Je to neuveriteľné, ten chlapec je ako z inej planéty. Veď 300 gólov nedajú niektorí hráči za celú kariéru ani na tréningu," citovala Henryho agentúra AP.

Mbappé prekonal hranicu v sobotňajšom zápase s Gibraltárom. Francúzsko deklasovalo futbalového trpaslíka 14:0 a stanovilo nový rekord kvalifikácie na majstrovstvách Európy. Mbappé sa na triumfe podieľal hetrikom a tromi asistenciami.

V ofenzíve je schopný takmer všetkého

"Je to strelec, ale dokáže aj góly pripraviť spoluhráčom. Samozrejme, má ešte priestor na zlepšenie, ale v ofenzíve je schopný takmer všetkého," pochválil Henry svojho nástupcu, ktorý je s ním často porovnávaný. Obaja kanonieri prešli rovnakou akadémiou v Clairefontaine, profesionálnu kariéru začali v Monaku a už v mladom veku získali titul majstra sveta.

Práve terajší tréner francúzskej reprezentácie do 21 rokov ešte nedávno držal s 51 gólmi rekord národného tímu. Minulý rok ho ale prekonal Olivier Giroud, ktorý v tridsiatich siedmich rokoch stále reprezentuje. Mbappé je pozadu iba o desať gólov.

Viac o téme: Thierry Henry Paríž Saint-Germain Francúzsko Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy