Slovenská skupina bol iba predkrm: Zbraň hromadného ničenia sa volá Portugalsko

Roberto MartínezRoberto Martínez Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Španielsky futbalový tréner Roberto Martínez druhýkrát v kariére dosiahol s reprezentáciou stopercentnú bilanciu v kvalifikácii ME.

Po Belgicku to dokázal aj s národným tímom Portugalska, ktorý v desiatich dueloch J-skupiny nestratil ani bod a inkasoval iba dvakrát v domácom zápase proti Slovensku (3:2). So skóre 36:2 sa Portugalčania stali suverénom celej kvalifikácie a hladko postúpili na budúcoročný turnaj v Nemecku.

Portugalsko sa stalo po Francúzsku druhým tímom kvalifikačného cyklu ME 2024, ktorý nestratil ani bod. Portugalčania však figurovali v šesťčlennej skupine, a tak nazbierali až 10 víťazstiev, o tri viac ako "Les Bleus", ktorých ešte čaká v utorok záverečný súboj na pôde Grécka. Majstri Európy z roku 2016 zaznamenali 100-percentnú kvalifikáciu prvýkrát v histórii. Spečatili ju nedeľným triumfom nad Islandom (2:0).

"Kvalita každého jednotlivca je veľmi dôležitá na dosiahnutie historickej kvalifikácie, ako tomu bolo v tomto prípade. Potrebujete veľké odhodlanie a veľmi silnú šatňu. Pre trénerský štáb je to najuspokojivejší aspekt," uviedol pre oficiálnu webstránku UEFA Martínez, ktorý pred začiatkom kvalifikácie vystriedal na poste Fernanda Santosa.

Veľká konkurencia

Martinezovi sa už raz v kariére podarilo ovládnuť kvalifikačnú skupinu ME bez straty bodu. Stalo sa tak v bojoch o účasť na európskom šampionáte 2020, keď viedol belgický národný tím, ktorý ovládol skupinu s 30 bodmi a presvedčivým skóre 40:3. Ak sa spočítajú všetky kvalifikačné súboje Belgicka aj Portugalska (ME/MS) pod vedením 50-ročného Španiela, je z toho 35 víťazstiev, tri remízy a ani jedna prehra.

"Ľudia môžu očakávať v Nemecku veľmi odhodlaný tím, ktorý sa chce zlepšovať. Máme vysoké nároky na hráčov a na miesta v tíme je veľká konkurencia. Na veľkých turnajoch môže proti najlepším hráčom na svete záležať na malých detailoch. V kvalifikácii sme podávali výkony na najvyššej úrovni," dodal Martínez.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 21

Viac o téme: Portugalsko Roberto Martinez Kvalifikácia ME 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy