Prepad na nepostupové miesto: Slovenskí futbalisti schytali výprask od Ukrajiny

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokovSlovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov Zdroj: SFZ/Filip Trosko

TA´QALI - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov podľahli vo svojom treťom vystúpení v 7. skupine kvalifikácie ME 2024 na Malte ukrajinskému výberu 0:4.

Slováci obsadili v tabuľke 3. nepostupové miesto, do tvz. Elite Roundu postúpili Ukrajinci a Kosovčania.

HLAS PO ZÁPASE /zdroj: futbalsfz.sk/

Albert Rusnák st., tréner Slovenska 19: "Bol to zápas o všetko, tak sme si ho označili. Po prvom góle nás Ukrajinci prevýšili v dôraze a nasadení, šla z nich väčšia energia a mali lepší pohyb. O zápase rozhodla desaťminútovka medzi 30. a 40. minútou. Cez prestávku sme nabádali hráčov, aby zodvihli hlavy hore a urobili maximum pre lepší výsledok, ale našej hre chýbal pokoj a presnosť.

Tlačili sme sa k súperovej bráne, no  bez efektívneho presadenia sa. Súperovi stačilo zahusťovať priestor a vyrážal do nebezpečných kontier, z ktorých si vytváral gólové príležitosti, po jednej ešte zvýšil svoj náskok. O osude tohto zápasu rozhodlo nasadenie, dôraz a ochota odovzdať na ihrisku maximum!"