Kentoš dal šancu až dvadsiatke sokolíkov: Derby s Českom rozhodol striedajúci žolík z Niké ligy

Tréner slovenských reprezentantov vo futbale do 21 rokov Jaroslav KentošTréner slovenských reprezentantov vo futbale do 21 rokov Jaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali s rovesníkmi z Česka 1:2 v pondelňajšom prípravnom zápase v Hradci Králové.

Jediný gól slovenského tímu strelil v 22. minúte stredopoliar Artur Gajdoš, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Tréner Jaroslav Kentoš dal v zápase príležitosť až dvadsiatke hráčov, celý duel odohrali iba obrancovia Samuel Bagín a Sebastian Kóša.

Lepší vstup do zápasu mali domáci reprezentanti, ktorí išli do vedenia v 13. minúte. Z rohového kopu odcentroval Višinský, lopta sa dostala na vzdialenú žrď, na ktorej nepokrytý Alijagič otvoril skóre - 1:0. Ten istý hráč bol blízko ku gólu aj v 18. minúte, brankár Belko tentoraz zmaril jeho šancu.

O štyri minúty sa slovenský tím dočkal vyrovnania. Po tom, čo Tučný vyhral osobný súboj v strede ihriska, sa k odrazenej lopte dostal Gajdoš a únik zakončil strelou do horného rohu Vágnerovej bránky - 1:1. Tučný aj Gajdoš mali v závere prvého polčasu sľubné príležitosti skórovať, ale nepodarilo sa im to.

V druhom dejstve siahli obaja tréneri k početným striedaniam a plnú minutáž si zo slovenského mužstva napokon pripísali iba obrancovia Bagin a Kóša. Česi dosiahli víťazný gól v 60. minúte, v ktorej sa po Vydrovej prihrávke Kabonga vyhol ofsajdu a po úniku prekonal Frühwalda - 2:1.

Domáci mohli onedlho pridať aj tretí gól, ale Sejk strelou zvnútra šestnástky minul bránku. V záverečnej snahe slovenského tímu vznikla nádejná situácia po tom, čo Gaži vrátil v sklze loptu pred bránku, no tam nenašiel spoluhráča.

Pre slovenský tím to bol záverečný prípravný zápas v novembrovom asociačnom termíne, v ktorom pred štyrmi dňami v Nitre remizovali s Chorvátskom 2:2.

prípravný zápas hráčov do 21 rokov:

Česko - SLOVENSKO 2:1 (1:1)
Góly: 13. Alijagič, 60. Kabongo - 22. Gajdoš. Rozhodovali: Musial - Cieply, Gajda (všetci Poľ.), ŽK: Sejk, Vydra - Shudeiwa, Griger, Bagin

Česko: Vágner (46. Kinský) - Koželuh, Endl (64. Kadlec), Prebsl, Suchomel - Icha (64. Kristan), Vydra - Černák (46. Kabongo), Sejk, Višinský (77. Tkáč) - Alijagič

Slovensko: Belko (46. Frühwald) - Gomola (46. Jambor), Bagín, Kóša, Selecký (61. Javorček) - Nebyla (73. Rigo) - Gajdoš (76. Leitner), Shudeiwa (46. Šikula) - Tučný (61. Veselovský), Čerepkai (61. Griger), Kaprálik (73. Gaži)

hlas (zdroj: futbalsfz.sk):

Jaroslav Kentoš, tréner SR: "V prvom rade som rád, že sme dali šancu všetkým hráčom z kádra. Náš zámer bol vidieť ich v takejto náročnej konfrontácii. Po väčšiu časť zápasu bolo české mužstvo aktívnejšie. Mali sme problém s jeho fyzickou hrou a pohybom. Ťahali sme za kratší koniec. Po prestriedaní a zmene rozostavenia sme získali prevahu, žiaľ, už sa nám nepodarilo vyrovnať."

Viac o téme: Slovensko 21 Artur Gajdoš Jaroslav Kentoš Česko 21 Christophe Kabongo