Bayer pokračuje v naťahovačke s Bayernom, Dortmund predviedol fantastický obrat v súboji Borussií

Gólové oslavy futbalistov Bayeru LeverkusenGólové oslavy futbalistov Bayeru Leverkusen Zdroj: SITA/AP/Carmen Jaspersen/DPA

BERLÍN - Futbalisti Bayeru Leverkusen sa aj po 12. kole udržali na čele tabuľky nemeckej Bundesligy. V sobotu triumfovali na ihrisku Werderu Brémy 3:0 a naďalej vedú s dvojbodovým náskokom pred majstrovským Bayernom Mníchov. Tretí je Stuttgart, ktorý zvíťazil na pôde Eintrachtu Frankfurt 2:1 vďaka dvom presným zásahom Deniza Undava.

Leverkusen potvrdil parádnu formu, v dvanástom ligovom zápase slávil 11. triumf a zároveň trináste víťazstvo v rade vo všetkých súťažiach. V Bundeslige natiahol víťaznú šnúru na osem stretnutí.

Na štvrtú priečku sa posunul Dortmund. Ten prehrával doma s Mönchengladbachom po 28 minútach 0:2, ale ešte v prvom polčase gólmi Marcela Sabitzera, Nicklasa Füllkruga a Jamieho Bynoa-Gittensa otočil skóre a napokon zvíťazil 4:2. Dortmund preskočil v tabuľke Lipsko, ktoré prehralo vo Wolfsburgu 1:2.

Bundesliga - 12. kolo:

1. FC Union Berlín – FC Augsburg 1:1 (0:1)
Góly: 88. Volland - 39. Demirovič (z 11 m)

VfL Wolfsburg – RB Lipsko 2:1 (1:0)
Góly: 9. Wind, 66. Rogerio – 52. Poulsen

Werder Brémy – Bayer Leverkusen 0:3 (0:2)
Góly: 9. Deman (vl.), 43. Frimpong, 76. Grimaldo

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 4:2 (3:2)
Góly: 30. Sabitzer, 32. Füllkrug, 45. Bynoe-Gittens, 90.+7 Malen - 13. Reitz, 28. Kone

SC Freiburg – SV Darmstadt 98 1:1 (1:1)
Góly: 35. Höler - 18. Honsak

Eintracht Frankfurt – VfB Stuttgart 1:2 (1:2)
Góly: 26. Anton (vl.) - 1. a 45.+1 Undav

Viac o téme: Werder Brémy Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach Bundesliga Bayer Leverkusen RB Lipsko