Vlhová dnes bude útočiť v slalome na triumf: Petra už pozná svoje štartové číslo

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

KILLINGTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára desiate miesto.

V americkom Killingtone zaostala o 1,98 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá po októbrovom triumfe v Söldene vyhrala aj druhý "obrák" sezóny.

Druhá skončila s odstupom 62 stotín Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretia bola domáca Mikaela Shiffrinová (+0,81), ktorá dosiahla jubilejné 140. pódiové umiestenie a upevnila si vedenie v celkovom poradí SP.

V nedeľu je v Killingtone na programe slalom žien - prvé kolo začína o 16.00, druhé o 19.00. Petra Vlhová spoznala svoje štartové číslo a na trať pôjde ako šiesta v poradí.

9. Ali Nullmeyerová (Kanada)
10. Mina Fuerst Holtmanová (Nórsko)