Legenda zosadená z trónu: Tučná prémia sa sype na iný účet, za toto?

Rory McIlroy sa s úsmevom prechádza po greeneRory McIlroy sa s úsmevom prechádza po greene Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

NEW YORK - Svetová golfová dvojka Rory McIlroy získal od PGA Tour prémiu 15 miliónov dolárov za to, že vzbudil najväčší záujem v médiách.

Severoírsky hráč sa stal nástupcom Američana Tigera Woodsa, ktorý ovládol súťaž popularity v úvodných dvoch ročníkoch po jej zavedení v roku 2021.

Tridsaťštyriočný McIlroy vlani v rebríčku Player Impact obsadil za Woodsom druhé miesto. Víťaz štyroch turnajov kategórie major tento rok ovládol celoročné hodnotenie európskeho okruhu DP World Tour a pred dvoma týždňami vzbudilo rozruch jeho náhle odstúpenie z pozície hráčskeho riaditeľa vo vedení PGA Tour.

Predstavitelia elitného golfového okruhu zaviedli rebríček popularity pred dvoma rokmi. Hráči dostávajú body na základe frekvencie pri vyhľadávaní na Google, sledovanosti v televízii, aktivity na sociálnych sieťach a záujme médií.

Pätnásťnásobný víťaz turnajov kategórie major Woods ovládol prvé dva ročníky, aj keď po ťažkej autonehode hral veľmi sporadicky. Tento rok skončil druhý a inkasoval aj tak štedrý bonus 12 miliónov dolárov.

Viac o téme: Tiger Woods Rory McIlroy