Bývalý hráč NHL šokoval extraligistu: Nepáči sa mi klub ani mesto, odchádzam!

Peter MuellerPeter Mueller Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Hokejový útočník Peter Mueller predčasne končí svoje angažmán vo Vítkoviciach. Vedenie ostravského klubu na oficiálnom webe uviedlo, že tridsaťpäťročný Američan už naďalej nechce v tíme pokračovať.

Jedna z hlavných hviezd Ostravanov prišla na sever Moravy pred začiatkom minulej sezóny z Brna a podpísala dvojročnú zmluvu.

"Peter Mueller sa niekoľkokrát vyjadril v tom zmysle, že nie je spokojný so svojím pôsobením u nás vo Vítkoviciach a nie je spokojný ani so životom v Ostrave v poslednom období a zmienil, že chce z tímu odísť. V nadväznosti na to sme sa dohodli na tom, že u nás už naďalej nebude pokračovať," povedal športový manažér Roman Šimíček.

Najproduktívnejší hráč extraligy v sezóne 2020/21 odohral v aktuálnej sezóne za trápiace sa Vítkovice 17 zápasov, strelil šesť gólov a pridal sedem asistencií. Naposledy nastúpil 21. novembra v zápase Ligy majstrov proti Lahti, v nasledujúcich troch zápasoch extraligy v zostave chýbal.

"Myslím, že je jednoznačné, že aj s ohľadom na súčasnú nepriaznivú situáciu musíme mať v tíme len hráčov, ktorí za Vítkovice chcú hrať a sú schopní a hlavne ochotní za nás bojovať. Ak niekto toho nie je schopný, ak nechce hrať za Vítkovice, za tím, nemá v kabíne čo robiť," povedal Šimíček.

Vítkovice sú teraz v súťaži predposlední len o skóre pred štrnástou Mladou Boleslavou, v extralige prehrali šesťkrát v rade. Nepriaznivú situáciu podľa webu vedenie klubu riešilo už v pondelok, kedy sa uskutočnili aj pohovory s hráčmi. V utorok tím prehral po boji 1:2 v Liberci.

"Snažíme sa nájsť cestu z krízy. Môžem ubezpečiť všetkých našich fanúšikov i partnerov, že nikomu v klube nie je ľahostajné, v akej situácii sa teraz náš A tím nachádza a že sme si všetci vedomí toho, že je potrebné sa z krízy čo najrýchlejšie dostať, urobiť pre to všetko. Iná cesta nie je," podotkol Šimíček.

Šokovalo nás to

Mueller v minulej sezóne pomohol Vítkoviciam k postupu do semifinále play-off. V základnej časti nazbieral 35 bodov v 36 zápasoch, v play off tri góly a päť asistencií v 13 zápasoch. Pred príchodom do Ostravy hral štyri sezóny za Brno a patril medzi kľúčových hráčov Komety. O jeho predčasnom odchode z Vítkovíc sa špekulovalo už niekoľko dní.

"Peter Mueller nám v kabíne oznámil, že vo Vítkoviciach už pokračovať nechce a že chce byť vytrejdovaný niekam inam. Šokovalo nás to, ale ak to takto cíti, je to jeho voľba. My sme teraz v takej situácii, že musíme mať v kabíne hráčov, ktorí chcú bojovať za Vítkovice a chcú spoločne ťahať za jeden povraz a na ľade nechať maximum, aby sme sa konečne zdvihli. Ak tu niekto nechce byť a nechce tímovo pracovať, tak tu jednoducho nemá miesto," povedal kapitán Dominik Lakatoš.

Viac o téme: Roman Šimíček HC Vítkovice Ridera Dominik Lakatoš Peter Mueller
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Vítkovice Ridera
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy