Jediný kandidát na usporiadanie MS 2034: Šéf zväzu si posvieti na Saudskú Arábiu

Trofej pre víťaza MS vo futbaleTrofej pre víťaza MS vo futbale Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray, File

BERLÍN - Prezident Nemeckého futbalového zväzu Bernd Neuendorf si chce preštudovať kandidatúru Saudskej Arábie na usporiadanie majstrovstiev sveta v roku 2034.

Zaujíma ho prevažne dodržiavanie ľudských práv a to, či sa bude Medzinárodná futbalová federácia držať svojich stanov. Saudská Arábia je po odstúpení Austrálie jediný kandidát na usporiadanie MS v roku 2034 a s najväčšou pravdepodobnosťou ich bude hostiť. Definitívne potvrdenie by malo prísť koncom tohto roka.

"Budeme diskutovať o situácii v Saudskej Arábii v rôznych oblastiach. Vopred si preveríme predložené dokumenty s ohľadom na ľudské práva a iné veci. FIFA sa vo svojich stanovách zaviazala, že bude rešpektovať a chrániť ľudské práva, a že to bude patriť medzi kritériá hostiacej krajiny od roku 2026, nie ako to bolo v prípade Kataru," citovala Neuendorfa agentúra DPA.

Katar sa vlani stal prvou arabskou krajinou, ktorá usporiadala MS. Šampionát však sprevádzali kontroverzie v oblasti ľudských práv a zaobchádzania s migrujúcimi pracovníkmi, ktorí stavali štadióny a infraštruktúru.

FIFA tiež pred štartom turnaja zakázala nosiť dúhové pásky. Hráči chceli prostredníctvom nich vyjadriť podporu LGBTI+ komunite, ktorá je v Katare diskriminovaná. Podobne ako Katar, aj Saudskú Arábiu často kritizujú v oblasti ľudských práv.

Viac o téme: Saudská Arábia DFB Nemecký futbalový zväz MS 2034 vo futbale Bernd Neuendorf
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy