VIDEO Červená mu teda pristane: Fanúšikovia Red Wings otvorili predčasný mikulášsky balíček

Patrick Kane na prvom tréningu v tíme Detroit Red WingsPatrick Kane na prvom tréningu v tíme Detroit Red Wings Zdroj: Twitter/Detroit Red Wings

DETROIT - Americký hokejový útočník Patrick Kane by sa mohol už čoskoro dočkať návratu do NHL po letnej operácii bedrového kĺbu a zároveň premiéry v drese Detroitu, s ktorým tento týždeň uzavrel kontrakt do konca sezóny.

V rozhovore pre zámorské médiá trojnásobný víťaz Stanley Cupu odhadol, že späť do zápasov by mohol naskočiť približne o týždeň až desať dní.

Tridsaťpäťročný Kane sa na zmluve s príjmom 2,75 milióna dolárov dohodol ako voľný hráč s vedením Red Wings v utorok a hneď v stredu sa pripojil k mužstvu na rannom korčuľovaní v Madison Square Garden, kde Detroit večer hral. Víťazstvo 3:2 oslavovali domáci Rangers. Kane práve v tíme z Manhattanu končil minulú sezónu po februárovej výmene, pri ktorej po 16 rokoch opustil Chicago.

"Cítim sa tak, že by som mohol hrať hneď. Ale na to, aby sa do toho človek zase dostal, potrebujete trochu potrénovať s tímom, celkovo sa aklimatizovať a od toho sa odpichnúť. Verím, že to zaberie zhruba týždeň až desať dní," povedal Kane, ktorý 1. júna podstúpil operáciu pravej bedra. Doba rekonvalescencie v takýchto prípadoch býva štyri až šesť mesiacov.

Na návrat sa už dlhší čas pripravuje a podľa svojich slov má za sebou približne 60 až 65 tréningových jednotiek na ľade, počas ktorých nepociťoval žiadnu bolesť či následky lekárskeho zákroku. V kontaktnom tréningu je vraj už zhruba dva mesiace.

"A absolvoval som veľa kontaktu," uviedol Kane. "Inkasoval som už niekoľko hitov aj na bedrový kĺb. Skúšal som, ako to bude vyzerať, keď bedro narazím na mantinel. Neobjavil sa žiadny problém, čo bolo vážne úžasné," pochvaľoval si Kane.

Derek Lalonde, hlavný kouč Red Wings, však nechce nič uponáhľať. "Je celkom prirodzene nedočkavý, ale my chceme byť opatrní a trpezliví. Myslím, že budeme radšej obozretní a tiež si overíme, ako na tom je," uviedol Lalonde.

Na Kanea sa teší najmä o desať rokov mladší útočník Alex DeBrincat, ktorý s ním hral v Chicagu v rokoch 2017 až 2022. Kane priznal, že aj kvôli DeBrincatovi sa rozhodol medzi množstvom ponúk pre Detroit.

"A nielen preto, aby som sa cítil dobre na ľade, ale aj mimo neho. Bude zábava s ním znova hrať. V Chicagu sme prežili skvelé chvíle, snáď tá chémia medzi nami bude opäť fungovať," povedal Kane.

Tridsaťpäťročný rodák z Buffala odohral v NHL doteraz 1180 zápasov, v ktorých zaznamenal 1237 bodov (451+786). Drvivú časť kariéry strávil v Chicagu, ktoré z neho v roku 2007 urobilo jednotku draftu. O rok neskôr bol Kane vyhlásený za najlepšieho nováčika ligy as Blackhawks získal v rokoch 2010, 2013 a 2015 Stanley Cup.

V roku 2016 vyhral bodovanie súťaže a dostal Hart Trophy pre najlepšieho hráča NHL. Ak sa Kaneovi podarí vrátiť do skoršej formy, môže atakovať bilanciu Mikea Modana, ktorý je s 1374 bodmi najproduktívnejším americkým hokejistom v histórii NHL.

Viac o téme: Detroit Red Wings Patrick Kane
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Detroit Red Wings
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy