VIDEO Skvelý večer v podaní Montrealu: Juraj Slafkovský hviezdil na súperovom ľade

Juraj Slafkovský (Montreal) v príležitosti pred bránkou ColumbusuJuraj Slafkovský (Montreal) v príležitosti pred bránkou Columbusu Zdroj: SITA/AP/Paul Vernon

COLUMBUS - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na štvrtok v NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Columbusu 4:2. Krídelník Canadiens odohral 15:16 min, na bránku domácich vyslal dve strely a pripísal si aj jeden hit.

Washington v zostave s obrancom Martinom Fehérvárym uspel na ľade Los Angeles 2:1, oporou Capitals bol brankár Charlie Lindgren, ktorý zlikvidoval 38 striel súpera.

Montreal v prvej tretine dvakrát prehrával, no vždy dokázal odpovedať. "V druhej a tretej tretine sme dokázali ľahšie prechádzať cez stredné pásmo, v čom bol rozdiel oproti minulým zápasom. Niekedy treba puk len nahodiť na zadný mantinel. Musíte mať viacero alternatív v ofenzíve, rozdielne stratégie, na čom pracujeme," povedal tréner "Habs" Martin St. Louis.

Slafkovský sa v 34. minúte podieľal na vyrovnávajúcom góle na 2:2, ktorého autorom bol Cole Caufield. Slovenský útočník vybojoval puk v obrannom pásme, vyslal do brejku na pravej strane Christiana Dvoraka, jeho strelu brankár zneškodnil, no na Caufieldovu dorážku už nestačil. Pre Slafkovského to bola piata asistencia v sezóne, po 22 zápasoch má na konte sedem bodov (2+5).

Podľa viacerých zámorských médií odohral Slafkovský vydarený zápas. Pochválil ho aj spoluhráč Caufield, ktorý v uplynulom období nastupuje so slovenským krídelníkom v jednom útoku. "V poslednom čase hrá skutočne výborne. Naberá sebadôveru, môžete vidieť, ako začína mať puk častejšie na hokejke, na čom usilovne pracuje. Postupne rastú jeho výkony, na čo sme hrdí."

O triumfe Habs rozhodol v 58. minúte Joel Armia, do prázdnej bránky spečatil výsledok obranca Gustav Lindström. "Urobili sme množstvo mentálnych chýb. Neboli sme dostatočne dôrazní. Chýbala nám intenzita," komentoval výkon svojho tímu pre nhl.com tréner domácich Pascal Vincent.

Fehérváry pri víťazstve Capitals

Washingtonu zariadil dva body proti Los Angeles center Connor McMichael (1+1), rovnakú bilanciu mal aj Anthony Mantha. Výkon tretieho útoku s McMichaelom, Manthom a Aliaksejom Protasom (0+2) vyzdvihol aj tréner "Caps" Spencer Carbery: "Bola to naša ďaleko najlepšia formácia. V ofenzíve nás potiahli."

Vľavo sklamaný brankár LA Galéria fotiek (14) Vľavo sklamaný brankár LA Kings Cam Talbot, vpravo radosť z gólu hráčov Washingtonu Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

Oporou Capitals bol brankár Charlie Lindgren, ktorý sa blysol 38 úspešnými zákrokmi. Mužstvo podržal najmä v tretej tretine, v ktorej Kings prestrieľali súpera 15:3. "Králi" celkovo vyhrali na strely jasne 39:15, ale na bodový zisk im to nestačilo a ukončili sériu piatich víťazstiev. Fehérváry si počas 20:47 min. na ľade pripísal plusový bod a rozdal tri hity.

Diskutabiltný záver medzi Rangers a Detroitom

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili nad Detroitom 3:2 vďaka gólu Jimmyho Veseyho z 56. minúty. Red Wings protestovali, že hokejka Veseyho bola pri dotyku s pukom nad úrovňou hornej žŕdky, no videorozhodca gól odobril.

"Nebudem klamať - radšej som sa ani nepozeral na opakovačku na svetelnej kocke. Ale môj prvý dojem bol, že bolo všetko v poriadku," poznamenal Vesey.

Obranca K'Andre Miller pomohol k triumfu gólom a asistenciou, rovnakú bilanciu mal v drese "červených krídel" Robby Fabbri. Hostí dlho držal v hre o body brankár Ville Husso, ktorý vykryl 38 striel. "Je pre nás neakceptovateľné, že sme nezískali v tomto stretnutí aspoň bod. Boli sme v hre, chvíľu sme aj viedli. Hrali sme si svoj hokej, no na pár minút sme zaspali a takýto je výsledok," hneval sa Fabbri.

Jonatan Berggren (Detroit) v Galéria fotiek (14) Jonatan Berggren (Detroit) v šanci pred bránkou NY Rangers Zdroj: SITA/AP/Bebeto Matthews

Detroit hral prvýkrát v sezóne bez kapitána Dylana Larkina, ktorý chýbal pre nešpecifikované zranenie. K dispozícii ešte nebol po podpise ročnej zmluvy hviezdny Patrick Kane, ktorý však už trénuje s mužstvom.

Zápas sa predčasne skončil pre obrancu hostí Shaynea Gostisbehera, ktorý odstúpil z hry v úvode tretej tretine po tom, ako ho tvrdo narazil na mantinel domáci útočník Will Cuylle. Do zostavy "jazdcov" sa po zranení vrátil obranca Adam Fox.

NHL - sumáre:

Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 24. Laine, 30. Činachov (Voronkov, Werenski) – 28. Newhook (Guhle, Suzuki), 35. Caufield (Dvorak, SLAFKOVSKÝ), 58. Armia (Matheson, Barron), 60. Lindström (Matheson). Brankári: Merzlikins - Montembeault, strely na bránku: 28:31.

New York Rangers – Detroit Red Wings 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 25. Panarin (Lafreniere, Miller), 50. Miller (Zibanejad, Trouba), 56. Vesey (Lafreniere, Trocheck) – 29. Seider (Copp, Fabbri), 30. Fabbri (Berggren, Copp). Brankári: Šesťorkin - Husso, strely na bránku: 41:27.

Los Angeles Kings – Washington Capitals 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Kaliyev (Englund, Spence) – 13. Mantha (McMichael, Protas), 39. McMichael (Mantha, Protas). Brankári: Talbot - Lindgren, strely na bránku: 39:15.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Washington Capitals New York Rangers Detroit Red Wings Montreal Canadiens Los Angeles Kings Columbus Blue Jackets Martin Fehérváry Juraj Slafkovský