Zlatá budúcnosť Realu Madrid: Mladé pušky kraľujú nevídaným spôsobom

Jude Bellingham oslavuje gól Realu MadridJude Bellingham oslavuje gól Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Záložník Jude Bellingham nastúpil v Lige majstrov po štvrtýkrát v drese Realu Madrid a opäť skóroval, čo sa doteraz žiadnemu futbalistovi nepodarilo.

Dvadsaťročný anglický reprezentant v stredu prispel navyše aj jednou asistenciou k víťazstvu 4:2 nad Neapolom, ktorým si španielsky veľkoklub zaistil prvé miesto v skupine C.

V 22. minúte si Bellingham nabehol na presný center Davida Alabu z hĺbky poľa a hlavou prekonal brankára Alexa Mereta. Bol to jeho 15. gól v 16. stretnutí za Real, ktorý ho kúpil v lete za 103 miliónov eur z Dortmundu. Už teraz prekonal svoj strelecký účet z minulej sezóny, kedy za Borussiu skóroval štrnásťkrát.

"Je úžasné, ako chodí do vápna. Nabieha tam ako motorka," chválil svojho zverenca tréner Carlo Ancelotti v televíznom rozhovore.

"Nikto si nedokázal predstaviť, že sa tu adaptuje tak rýchlo a bude predvádzať takéto výkony. Prekvapuje fanúšikov, spoluhráčov aj súperov," uviedol najúspešnejší kouč v histórii Ligy majstrov, ktorú dokázal vyhrať štyrikrát.

Chvíľu som tomu ani nemohol uveriť

Talianskeho trénera potešil aj devätnásťročný Argentínčan Nico Paz, ktorý sa blysol v 84. minúte víťazným gólom. "Mám ohromnú radosť, je to sen. Chvíľu som tomu ani nemohol uveriť," uviedol hráč, ktorý prvýkrát nastúpil za Real až tento mesiac.

Mladík Nico Paz sa Galéria fotiek (9) Nico Paz a jeho gólová oslava so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

"Som veľmi rád, že som pomohol tímu. Išiel som na automat, ani neviem, ako som to trafil. Spoluhráči sa radovali asi ešte viac ako ja. Je to aj odkaz pre mladých hráčov, že je možné sa sem dostať," uviedol syn bývalého argentínskeho reprezentanta Pabla Pazea.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid SSC Neapol Stanislav Lobotka Jude Bellingham Nico Paz Lige majstrov