VIDEO Zobral si puk a bolo vymaľované: Vychutnajte si krásne sólo Filipa Mešára

Slovenský útočník Filip Mešár v drese Kitchener RangersSlovenský útočník Filip Mešár v drese Kitchener Rangers Zdroj: Twitter/Ontario Hockey League

KITCHENER - Slovenský hokejový útočník Filip Mešár strelil dnes v noci svoj 11. gól v prebiehajúcej sezóne a pomohol tak svojmu tímu Kitchener Rangers zvíťaziť nad Errie Otters 5:4 po predĺžení.

Útly ostrostrelec potvrdil svoje kvality v druhej tretine. Prebral si puk v strednom pásme, šikovnými rukami sa preštrikoval cez hráčov Errie a presným zásahom k bližšej tyčke prekvapil domáceho brankára.

Mešár v tomto ročníku OHL naskočil do 15 stretnutí, v ktorých si pripísal 26 bodov a patrí medzi najlepších útočníkov.

V súperovom drese sa predstavil útočník Martin Mišiak. Ten nastúpil v druhom útoku, do bodovania sa nezapísal a na konto mu pribudli dve mínusky.

Premiérový gól pre Barcíka

Premiérovým gólom v juniorskej WHL sa dnes v noci uviedol obranca Samuel Barcík. Ten strelil víťazný zásah pri výhre Saskatonu 2:0 nad Spokane. Osemnásťročný bek má po 24 zápasoch na konte gól a päť asistencií.

Okrem Mešára, Mišiaka a Barcíka nastúpili v zámorských juniorkách do zápasov aj Jakub Chromiak (Kingston Frontenacs - OHL) a Ľuboš Stahoň (Cape Breton Eagles - QMJHL), ale ani jeden z nich nebodoval.

Viac o téme: OHL Filip Mešár Saskatoon Blades Samuel Barcík Errie Otters
  • Zdroj: Športky