Tri historické zápisy i koniec unikátnej série: Sergio Ramos nikdy nezabudne na zápas proti PSV

Sergio Ramos sa teší z góluSergio Ramos sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Jose Breton

SEVILLA - Tri historické zápisy stihol obranca Sevilly Sergio Ramos v stredajšom stretnutí futbalovej Ligy majstrov proti PSV Eindhoven.

V 24. minúte poslal domáci tím do vedenia a postaral sa o jubilejný 10.000 gól v súťaži. Šestnástym gólom sa dostal na čelo historickej tabuľky strelcov medzi obrancami, kde je spolu s krajanom Gerardom Piquém a Brazílčanom Robertom Carlosom. V 37 rokoch a 244 dňoch sa stal aj najstarším španielskym hráčom, ktorý v Lige majstrov skóroval.

Po zápase však nemal dôvod na radosť, pretože jeho tím stratil vedenie 2:0 a porážka 2:3 mu zobrala nádej na účasť vo vyraďovacej časti, kam sa Ramos pri 19. účasti v Lige majstrov prvýkrát nepozrie. Stretnutie proti Eindhovenu podľa neho rozhodlo vylúčenie útočníka Lucasa Ocamposa, ktorý dostal v 63. a 66. minúte dve žlté karty. PSV potom vyrovnal a v nadstavení rozhodol o jeho výhre Ricardo Pepi.

Vylúčenie nás pochovalo

"V prvom polčase sme hrali, ako sme mali v pláne. Boli sme lepší, viedli sme. To vylúčenie nás pochovalo," povedal televíznej stanici Movistar Ramos, ktorý bol sám vylúčený počas nedeľnej ligovej porážky so San Sebastianom.

"Človek nemá toľko príležitostí si túto súťaž užiť. Dnes náš tím prišiel o veľa," ľutoval štvornásobný víťaz Ligy majstrov s Realom Madrid, ktorý sa v lete vrátil do Sevilly po 18 rokoch po tom, čo mu vypršala zmluva v Paríži Saint-Germain.

Sergio Ramos Galéria fotiek (2) Sergio Ramos Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Seville sa nedarí ani v domácej súťaži, kde nevyhrala už sedem zápasov a je až pätnásta. "Chápem, že fanúšikovia sú naštvaní, ale ťažko k tomu niečo hovoriť. Najlepšie je mať výsledky a tie nám teraz chýbajú," uviedol Ramos.

Po vyradení z Ligy majstrov sa ešte viac špekuluje o pozícii trénera Diega Alonsa. "Tieto veci idú mimo mňa. O tom rozhoduje vedenie. Ktokoľvek je s nami na lodi, má podporu hráčov," vyhlásil bývalý majster sveta a Európy.

Viac o téme: Sevilla FC Liga majstrov Sergio Ramos PSV Eindhoven Diego Alonso