Žiadny pomer so spoluhráčovou matkou: Hriešnik NHL prehovoril a postavil celú ligu do pozoru!

Kanadský hokejista Corey Perry Kanadský hokejista Corey Perry Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

CHICAGO - Kanadský hokejista Corey Perry sa prvýkrát verejne vyjadril k incidentu, ktorý viedol k jeho predčasnému koncu v tíme zámorskej NHL Chicago Blackhawks.

Klub s ním rozviaže zmluvu, ako dôvod uviedol "neakceptovateľné správanie". Perry sa postaral o incident, ktorý súvisel s alkoholom, na podujatí tímu. Prítomní na nej boli aj zástupcovia sponzorov, čím poškodil dobré meno klubu. Blackhawks už minulý týždeň oznámili, že Perry opustil mužstvo na neurčitý čas. Hráčov agent Pat Morris prezradil, že jeho klient si dal prestávku od hokeja, aby si vyriešil osobné záležitosti.

V utorok už Chicago informovalo, že veterán sa dopustil "neakceptovateľného správania" a zapíše ho na nepodmienečnú waiver listinu. Následne s ním ukončí zmluvu. Tridsaťosemročný útočník bude mať 60 dní na to, aby sa voči tomu odvolal.

Hráč sa v e-mailovom stanovisku pre agentúru AP za svoje správanie ospravedlnil. "Rád by som sa úprimne ospravedlnil celej organizácii Chicago Blackhawks. Majiteľom, manažmentu, trénerom, fyzioterapeutom, zamestnancom a spoluhráčom. Tiež by som sa chcel ospravedlniť všetkým fanúšikom a mojej rodine. Som zahanbený a všetkých som vás sklamal," vyhlásil Perry, ktorý už začal pracovať s odborníkmi na riešení svojich duševných problémov a závislosti na alkohole.

"S expertmi na mentálne zdravie a zneužívanie návykových látok som začal pracovať a diskutovať moje problémy s alkoholom. Podniknem akékoľvek potrebné kroky, aby som zabezpečil, že toto sa už nezopakuje. Dúfam, že si znovu získam rešpekt a dôveru tých, ktorí mi verili počas celej mojej kariéry," zakončil Perry svoje stanovisko.

Perry je držiteľ Stanleyho pohára v drese Anaheimu z roku 2007. V sezóne 2010/11 sa stal s 50 gólmi najlepším strelcom základnej časti a získal Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča NHL.

Skúsený krídelník podpísal v lete s Blackhawks ročný kontrakt na štyri milióny dolárov. Vo svojej 19. sezóne v profilige strelil štyri góly a pridal päť asistencií v 16 stretnutiach. Okrem Anaheimu a Chicaga obliekal v minulosti aj dresy Dallasu, Montrealu a Tampy Bay.

Viac o téme: NHL Chicago Blackhawks Corey Perry
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Elliotte Friedman
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy