VIDEO Vlhová predviedla najlepšiu jazdu spomedzi všetkých: Preto mi druhé kolo tak vyšlo!

Petra Vlhová a jej oslavy v cieli druhého kolaPetra Vlhová a jej oslavy v cieli druhého kola Zdroj: Profimedia

TREMBLANT - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetlového pohára na druhom mieste.

V kanadskom stredisku Tremblant nestačila iba na Talianku Federicu Brignoneovú, za ktorou zaostala o 21 stotín sekundy. V 2. kole zašla najlepší čas zo všetkých pretekárok. Pódium doplnila tretia Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,29).

Vlhová dosiahla jubilejné 70. pódiové umiestenie v prestížnom seriáli. V tejto sezóne sa postavila už štvrtýkrát na pódium (1-2-1), v obrovskom slalome druhýkrát, keď predtým skončila tretia v ľadovcovej ouvertúre v Söldene.

Na snehu sa cíti isto

"Cítim sa dobre. Som rada, že som sa po druhom mieste v slalome v Killingtone mohla aj v obrovskom slalome ukázať v dobrej forme. Na snehu sa cítim isto, preto mi druhé kolo tak vyšlo," povedala 28-ročná Slovenka podľa servera laola1.at.

V celkovom poradí SP si upevnila druhé miesto, keď o 20 bodov skresala manko na vedúcu Shiffrinovú, za obhajkyňou veľkého glóbusu momentálne zaostáva o 64 bodov. V klasifikácii disciplíny sa posunula na tretiu priečku, vedie víťazka úvodných dvoch "obrákov" sezóny Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová pred Brignoneovou.

Emotívny triumf Brignoneovej

Talianka viedla už po 1. kole a na čele sa udržala aj po druhom, stačila jej k tomu tretia najlepšia jazda. Zaknihovala prvý triumf sezóny a celkovo 22. v kariére. Víťazstvo slávila veľmi emotívne.

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

"Stále som nadšená z môjho výkonu v pretekoch. V druhom kole som sa v skutočnosti necítila optimálne, vedela som, že som urobila malú chybu a že sa to nedá napraviť. Vydala som zo seba to najlepšie, no nečakala som, že to bude stačiť na víťazstvo," vyznala sa 33-ročná Brignoneová.

Pretekárky čaká druhý obrák v Tremblante v nedeľu (17.00/20.00).

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Mauro Pini Mont Tremblant
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ Šport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy