Futbal zasiahla hrozná tragédia: 31-ročný fanúšik zomrel po útoku konkurentov

Fanúšikovia FC NantesFanúšikovia FC Nantes Zdroj: Profimedia

NANTES - Príčinou smrti fanúšika FC Nantes pred sobotňajším zápasom 14. kola francúzskej futbalovej Ligue 1 medzi Nantes a OGC Nice (1:0) bolo bodné zranenie.

Podľa portálu ouest-france.fr neznáma osoba bodla 31-ročnú obeť nožom do chrbta neďaleko baru Saint-Georges neďaleko štadióna. Lekári obeť previezli do nemocnice, ale po chvíli zomrel.

Podľa denníka L'Equipe bol divák členom Brigade Loire, hlavnej skupiny skalných fanúšikov Nantes. Vrah najskôr z miesta činu ušiel, no potom sa objavil na policajnej stanici a svoju vinu priznal. Predtým bol vodičom súkromnej dopravnej spoločnosti VTC. Fanúšikov Nice previezol z jednej z ulíc Nantes priamo na štadión.

Medzi stranami vznikol konflikt, ktorého dôvody sa stále objasňujú. Prokuratúra oznámila začatie vyšetrovania pre úkladnú vraždu. V súčasnosti prebiehajú výsluchy svedkov.

Radikálna situácia si vyžaduje radikálne opatrenia

"Radikálna situácia si vyžaduje radikálne opatrenia. Nemôže to takto pokračovať vo futbale," uviedla v pondelok francúzska ministerka športu Amelie Oudeaová-Casterová.

Podľa agentúry DPA navrhla, aby sa pohyb fanúšikov obmedzil v okolí rizikových zápasov. "Nie je možné, aby dochádzalo k zraneniam, útokom na autobusy a k úmrtiam," dodala.

Vrátila sa tak k októbrovému incidentu, keď odložili zápas 10. kola francúzskej Ligue 1 po tom, čo v Marseille zaútočili kameňmi na autobus hostí z Lyonu a zranili trénera Fabia Grossa i jeho asistenta.
 

Viac o téme: OGC Nice FC Nantes
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/FC Nantes
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy