Zemplínsky expres prefrčal rýchlosťou zvuku, Košiciam došla para a prišli o prvé miesto

Gólová radosť hokejistov Michaloviec počas zápasuGólová radosť hokejistov Michaloviec počas zápasu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v nedeľňajšom zápase 24. kola Tipos extraligy na ľade Zvolena 4:3.

Domáci prehrali vo ôsmom z uplynulých deviatich zápasov a v tabuľke klesli na štvrté miesto. Michalovčania zaznamenali siedme víťazstvo za sebou a dostali sa na tretiu priečku, práve pred svojho nedeľného súpera.

Hostia v prvej tretine potvrdili formu z uplynulého obdobia a strelili dva góly v presilových hrách. V 5. minúte Radovan Puliš tečoval strelu Milanu Pišoju a o sedem minút neskôr zakončil presne Mitchell Heard. Zvolenčania však v druhej časti vyrovnali stav na 2:2. V 27. minúte znížil Marek Viedenský a pred prestávkou skóroval v presilovke Radovan Bondra.

Zľava Peter Bjalončík (Michalovce) Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci sa v treťom dejstve dostali prvýkrát do vedenia vďaka Branislavovi Kubkovi, no Michalovčania stav zvrátili a získali tri body. Svoj prvý gól v sezóne dosiahol Kristofers Bindulis a v závere rozhodol Mathew Santos.

Tipos extraliga – 24. kolo:

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Góly: 27. Viedenský (Zuzin, Sládok), 39. Bondra (C. Hults, Mucha), 47. Kubka (Fekiač, Kolenič) - 5. Puliš (Pišoja, Michalčin), 12. Heard (Solenský), 49. Bindulis (Daugavinš), 58. Santos (Pearsopn). Rozhodovali: Crman, J. Konc ml. – Ordzovenský, Stanzel, vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1402 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Rauhauser, Mudrák, Sládok, Kubka, C. Hults, Čulík – Šiška, M. Hults, Bondra – Mucha, Langkow, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi

Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč

Košice padli pod Urpínom

V 24. kole Tipos extraligy zdolali hokejisti Banskej Bystrice na svojom ľade Košice 2:1 a pripísali si tak tretiu výhru v sérii. Hostia z východu republiky zaknihovali na opačnej strane tretiu prehru po sebe. Víťazný gól strelil obranca Patrik Bačík.

Domáci mali skvelý úvod, keď už v 28. sekunde zvonila žŕdka po stere Šenkeříka spoza kruhu a o desať sekúnd sa tešili z gólu Petrisku, ktorý tečoval puk v medzikruží po strele obrancu Stránskeho – 1:0. Duel prerušilo prasknuté plexisklo na tridsať minút spolu z predčasnou prestávkou a po nej sa už skóre v dohrávanej prvej a celej druhej tretine nezmenilo. Viac z hry i šancí mali Bystričania, najmä Vela, Šenkeřík a v úniku Petriska, Janus podržal svoj tím.

V tretej tretine hostia vyrovnali po strele Bretona z ľavej strany, ale dlho sa z vedenia netešili, pretože na opačnej strane prinavrátil vedenie "baranom" Bačík koncovkou spoza kruhu a tím spod Urpína ustál aj hru súpera v šestici bez brankára.

HC´ 05 Banská Bystrica - HK Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Petriska (D. Stránsky, R. Faith), 55. Bačík (Gašpar) - 51. Breton (Berger), Rozhodcovia: Výleta, P. Stano - Gegáň, Tichý. Vylúčení na 2. min: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2013 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj - Šenkeřík, Bačík, D. Stránsky, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Petriska, Adam, Faith - Gašpar, Bíreš, Macek - Výhonský, A. Stránsky, Štrauch

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, Mihálik - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Berger, Lunter - Rogoň, Michal Chovan, Bartánus - Bačo, Šimun, Havrila

Poprad dobyl Trenčín

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom 24. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 5:1. "Kamzíci" triumfovali v piatom zápase za sebou a posunuli sa na 4. miesto tabuľky. Trenčania pridali druhú prehru po sebe a zostali na 11. priečke.

Ukrajinský útočník hostí Oleksandr Peresunko otvoril skóre duelu v 3. minúte, keď sa presadil po individuálnej akcii v presilovej hre. Popradčania zvýšili svoje vedenie ešte počas prvej tretiny. Garret McFadden zaznamenal v oslabení svoj prvý gól v sezóne.

"Kamzíci" v druhom dejstve pridali ďalšie dva presné zásahy a mali k dobru už štvorgólový náskok. Presne zakončili Tomáš Záborský a premiérovo aj Boris Brincko. V 56. minúte Andrej Kukuča upravil na 5:0. Za domácich znížil 72 sekúnd pred koncom Scott Conway a prekazil čisté konto Adamovi Vayovi.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 59. Conway (Ahl, Pietroniro) – 3. Peresunko (McFadden), 15. McFadden, 37. Záborský (Urbánek), 39. Brincko (Calof, Mlynarovič), 56. Kukuča (Peresunko, McFadden). Rozhodovali: Žák, Klejna – Orolin, Valo, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1565 divákov.

Trenčín: LaCouvee (41. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kupec, Ekberg, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Ahl – Sloboda, Lichanec, Krajčovič – Petráš, Baláž, Immo

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – Peresunko, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Svitana – Šotek, Paločko, Bodnár

Nitra sa konečne dočkala

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 24. kola Tipos extraligy v krajskom derby nad Novými Zámkami 5:2. Nitrania ukončili trojzápasovú sériu prehier, Novozámčania nebodovali už päťkrát za sebou.

Duel sa lámal na začiatku prostrednej časti hry, keď hostia inkasovali v priebehu dvoch minút dva góly zásluhou Harpera a Gilla. V 29. minúte sa presadil druhýkrát v stretnutí ďalší legionár Jackson a Nitra tak vstúpila do záverečného dejstva s pohodlným náskokom 4:0.

Novozámčania dokázali po 36 sekundách tretej časti znížiť, no už o necelú minútu upokojil "corgoňov" presným zásahom Bubela. Záver stretnutia poznačil tvrdý zákrok hosťujúceho Mamčicsa na Gajdoša. Lotyšský obranca trafil hlavu slovenského reprezentanta a videl trest v hre.

Tipos extraliga - 24. kolo:

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Góly: 8. Jackson (Gates, Gill), 21. Harper (Gill), 23. Gill (Bača, Buček), 29. Jackson (Gates), 42. Bubela (Gates, Stacha) - 41. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 44. Roy. Rozhodovali: Novák, Baluška - Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Mamčics (Nové Zámky) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2701 divákov

Nitra: Košarišťan – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Fatul – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Bartakovics, Bajtek – Šramaty

Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Barto – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Kováč, Ondrušek, Ružek

Liptáci na Spiši neuspeli

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom zápase 24. kole Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2. Spišiaci potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom triumfovali vo všetkých 12 doterajších dueloch. Útočník Martin Bakoš zaznamenal čistý hetrik.

Hostia sa dostali do vedenia v 9. minúte, keď Alexander Avcin v presilovej hre prekonal brankára Filipa Suráka. Spišiaci však o dve minúty vyrovnali, počas početnej výhody sa presadil Martin Bakoš a zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. V 15. minúte domáci upravili na 2:1 a opäť bol strelcom presného zásahu Bakoš.

Diváci čakali na ďalší presný zásah až do tretej časti. Igor Merežko našiel pred bránou úplne voľného Bakoša, ktorý skompletizoval hetrik. Liptovský Mikuláš o 57 sekúnd znížil na 2:3 vďaka Adriánovi Valigurovi, no to bolo z jeho strany už všetko.

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 11. Bakoš (Kerbashian, Valach), 15. Bakoš (Archambault, Žiak), 48. Bakoš (Merežko, Archambault) – 9. Avcin (Vasilyev, Sukeľ), 49. Valigura (Tkáč, Vankúš). Rozhodovali: Korba, Štefík – D. Konc ml., Bogdaň, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2612 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák - Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák, Vaverčák - Archambault, Nellis, Bakoš - Drábek, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Danielčák, Bortňák, Vartovník - Zöld

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasilyev, Žilka, Fekiač, Hraško, Nátny - Lahtinen, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Sukeľ, Uhrík, T. Nauš - Tkáč, Vankúš, Valigura

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Dukla Ingema Michalovce Tipos extraliga HC´ 05 Banská Bystrica