Fanúšikovia po celej planéte spozorneli: Tiger Woods sa vrátil a predostrel najbližšie plány

Golfista Tiger WoodsGolfista Tiger Woods Zdroj: SITA/AP/Fernando Llano

NASSAU - Slávny golfista Tiger Woods chce v novej sezóne absolvovať jeden turnaj za mesiac. Bývalý prvý hráč sveta a víťaz pätnástich majorov to vyhlásil po tom, čo sa vrátil k hraniu po viac ako sedemmesačnej pauze.

Štyridsaťsedemročný Woods v nedeľu zakončil osemnástym miestom vlastný charitatívny turnaj Hero World Challenge. Na Bahamách hral prvýkrát od mája, keď odstúpil z tretieho kola Masters.

Dôvodom boli bolesti nohy, o ktoré takmer prišiel po vážnej automobilovej nehode vo februári 2021. Woods kvôli tomu odvtedy hral len sporadicky, teraz však plánuje pravidelnejší súťažný rytmus.

"Myslím, že jeden turnaj mesačne znie rozumne," citovala Woodsa agentúra Reuters. "Budem mať dva týždne na odpočinok a týždeň na prípravu. A možno sa do toho zase dostanem," vyhlásil.

S výkonom na Hero World Challenge bol spokojný. "Myslím, že moja hra ide hore, ale potrebujem sa dostať do formy. Kosť ma už nebolí, ale chvíľu mi trvá, kým sa rozhýbem. To je jedna z tých nešťastných stránok starnutia," dodal.

Viac o téme: Tiger Woods
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy