VIDEO Nechal pri stole krv, pot i slzy: Raketa vyletela do vesmíru, ležatá osmička titulov

Ronnie O'Sullivan sa stal najstarším víťazom v histórii jedného z najprestížnejších turnajov UK ChampionshipRonnie O'Sullivan sa stal najstarším víťazom v histórii jedného z najprestížnejších turnajov UK Championship Zdroj: SITA/AP/Mike Egerton/PA

YORK - Slávny hráč snookeru Ronnie O'Sullivan sa stal najstarším víťazom v histórii jedného z najprestížnejších turnajov UK Championship. Sedemnásobný majster sveta triumfoval v Yorku ôsmykrát dva dni pred svojimi 48. narodeninami.

O'Sullivan porazil v nedeľnom finále 10:7 Ting ťün-chueja z Číny a na UK Championship teraz drží oba vekové rekordy: titul získal 30 rokov po tom prvom, ktorý vyhral v sedemnástich ako najmladší hráč v histórii v roku 1993.

"Bolo tu veľa ľudí a chcel som nechať pri stole krv, pot a slzy. Dal som do toho všetko, milujem súťaženie," povedal BBC anglický hráč s prezývkou "Raketa". "Viem, že raz prestanem vyhrávať, ale zatiaľ mi to ide a budem pokračovať, pokiaľ to pôjde," dodal.

Na UK Championship získal O'Sullivan celkovo 40. titul v kariére a vyhral 22. trofej z takzvanej "trojkoruny", kam patria ešte majstrovstvá sveta a Masters.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Ronnie O'Sullivan Snooker UK Championship
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/WST
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy