Ak toto klapne, tak budeme jasať: Verstappen a Alonso prehovorili o veľkom spoločnom pláne

Holandský pretekár Max VerstappenHolandský pretekár Max Verstappen Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

HASSELT - Dohromady päť majstrovských titulov, 86 víťazstiev vo Veľkých cenách a mimoriadne jazdecké zručnosti na hranici, ba až za hranicou povoleného.

Takto by sme mohli opísať duo veterána Alonsa a stále pomerne mladého, ale už ostrieľaného Maxa Verstappena. Mnohí si neraz kladieme otázku, či by išlo o suverénne najschopnejšiu jazdeckú dvojicu kolegov, ak by sa niekedy ocitli v jednom tíme. Alonsa totiž mnohí považujú za jedného z top "šoférov", akí sa kedy ocitli v efjednotke.

Svet motoršportu však nie je len o jeho kráľovnej, ale patria doň i ostatné disciplíny. A práve v jednej z nich pretekal aj Alonso počas dovolenky v F1 - 24 hodín Le Mans v rokoch 2018 a 2019. 42-ročný milovník rýchlych strojov nevylúčil, že by sa do Le Mans vrátil aj ako aktívny jazdec v F1.

"Možno pôjdem. Vyhral som vytrvalostné preteky a titul v F1. Myslím na oba tituly, tak prečo neodjazdiť iba jedny preteky?" povedal Alonso.

Ak toto klapne, tak Galéria fotiek (2) Fernando Alonso Zdroj: Martin Trenkler

Kým Alonsa by nebolo potrebné dvakrát prehovárať, čo by na to povedal Verstappen? "Rozhodne by som chcel vyskúšať Le Mans. Už som tam bol, môj otec tam zvykol jazdiť. Atmosféra je úžasná, je tam veľa ľudí. Myslím si, že je štýlové jazdiť počas noci a východu slnka. S Fernandom sme už o tom hovorili. Povedal, že by sa na to podujal znova iba so mnou. Zostal som príjemne šokovaný," vyjadril sa trojnásobný šampión z Holandska.

Keď niečo milujete, tak sa neviete nabažiť a končiť iba preto, lebo máte vek, v ktorom už vaši rovesníci dávno nepretekajú, sa vám zdá nerozumné a zbytočné. Kedy nastane Alonsov koniec? V dohľadnej dobe alebo si ho užijeme ešte dlhé roky?

"Myslím si, že Fernando nikdy neprestane pretekať. Myslím si, že čo sa týka veku, tak je v tejto veci odlišný ako ja, ale ktovie. Ak Fernando pôjde, chce súťažiť o víťazstvo v schopnom aute. A ja som rovnaký," vyriekol Verstappen ešte minulý rok do mikrofónu portálu autosport.com

Viac o téme: Fernando Alonso Max Verstappen 24 hodín Le Mans Red Bull Racing Aston Martin
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky, autosport.com

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy