Rozprávkový úvod, ale čo nasledovalo... Súboj Slovenska s Českom má nepekný výsledok

Slovenské florbalistkySlovenské florbalistky Zdroj: IFF/FLICKR

SINGAPUR - Slovenské florbalistky si na MS v Singapure pripísali druhú prehru. Vo svojom treťom zápase v B-skupine vzdorovali favorizovaným Češkám len v úvodnej tretine, napokon im podľahli hladko 1:9.

V tabuľke tak zostali na tretej priečke a v predkole play off sa stretnú v stredu o 13.00 SEČ s druhým tímom C-skupiny Singapurom. V prípade úspechu by narazili v piatkovom štvrťfinále (7.00 SEČ) na druhé družstvo z "áčka" Švajčiarsko.

Slovenky potrebovali vo federálnom derby zvíťaziť, ak sa chceli posunúť na druhú priečku v skupine. Už v 2. minúte vykročili smerom k naplneniu smelého plánu, keď trestné strieľanie využila Paulína Hudáková.

Favorizované Češky však veľmi rýchlo získali kontrolu nad stretnutím, ešte v prvej tretine otočili skóre a potom pridali ďalších sedem gólov. Za najlepšiu hráčku na slovenskej strane vyhlásili brankárku Radku Mládenkovú.

MS florbalistiek - B-skupina:

SLOVENSKO - Česko 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)
Góly: 2. Hudáková (z tr. strieľania) - 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojánková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková. Rozhodovali: Crivelli, Keel (obaja Švaj.), vylúčené: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Mládenková - Pudišová, Červená, Chúpeková, Belicová, Mrázová - Ďuríková, Klapitová, Dobošová, Šponiarová, Faktorová - Trošková, Kocúrová, Sabolová, Grossová, Schnetzerová - P. Hudáková, K. Hudáková

Slovenky začali proti favoritovi odvážne, v obrane hrali dôrazne a vpredu podnikali nebezpečné brejky. V 2. minúte unikla Trošková, faulovala ju Trojánková a P. Hudáková premenila nariadené trestné strieľanie - 1:0. Češky vďaka vysokému pressingu postupne získavali loptičky, začali diktovať hru a Mládenková musela byť v strehu.

Odolávala až do 14. minúty, keď ju z dorážky prekonala Kubečková. Družstvo Michala Jedličku potom mohli mrzieť nevyužité šance Faktorovej a Mrázovej, v závere 1. tretiny totiž skórovala z diaľky Jiráková a poslala svoj tím do vedenia. To bol recept, ktorý potom Češky skúšali v druhej časti ešte viackrát a po podobných nahodeniach zvýšili náskok Brucháčková a Chudá. Štvrtý tím svetového rebríčka sa za tohto stavu upokojil a bez väčších ťažkostí kontroloval priebeh zápasu.

Pri vylúčení Ďuríkovej strelila piaty gól Krupnová. Slovenky už v záverečnom dejstve nedokázali zdramatizovať duel, naopak ešte štyrikrát inkasovali. Deviaty gól dostali do prázdnej bránky, keď už skúšali hru bez brankárky. Okrem prehry ich môže mrzieť aj zranenie Tamary Dobošovej, ktorá opúšťala halu na nosidlách.

hlasy po zápase /zdroj: SZFB/:

Michal Jedlička, tréner SR: "Po tom, ako dohralo Nemecko so Singapurom, som spokojný. Vyzeralo to na vyrovnaný zápas, ale kto to videl, tak Nemky dominovali v držaní loptičky, ale neboli schopné dávať góly. Pre nás je to lepšia alternatíva v tom, že budeme hrať s domácimi, príde veľa divákov a bude dobrá atmosféra. Zajtra si to dievčatá užijú, no samozrejme, je to súper z druhej garnitúry a my by sme mali bez problémov zvíťaziť a postúpiť ďalej. Som rád, že to takto dopadlo."