VIDEO Ani dlhoročný hráč NHL nemôže všetko: Rarita v extralige, štyria napadnutí rozhodcovia

Michael FrolíkMichael Frolík Zdroj: Profimedia

PRAHA - Štyria hokejisti prídu v českej extralige o dva zápasy kvôli fyzickému napadnutiu rozhodcov.

Disciplinárny trest za svoje priestupky v 25. kole dostali sparťanský obranca Ondřej Mikliš, kladenský útočník Michael Frolík, Slovinec Rok Macuh z Olomouca a opora litvínovskej ofenzívy Ondřej Kaše. Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja o tom informovala na svojom webe. V predchádzajúcich 24 kolách pritom riešila disciplinárna komisia jediný podnet tohto typu.

Mikliš a Frolík navyše na zastavenie činnosti dostali pokutu vo výške 10 percent základnej mesačnej odmeny. Mikliš sa previnil v nedeľnom zápase Sparty v Karlových Varoch (3:0). Hviezda Rytierov Frolík poslal rozhodcu na ľad v stretnutí s Českými Budějovicami na začiatku tretej štvrtiny stretnutia, ktoré Kladno prehralo 3:6.

Líder Olomouca Macuh si počínal v rozpore s pravidlami v Mladej Boleslavi (4:2) a Ondřej Kaše zrazil rozhodcu v 47. minúte vo Vítkoviciach, kde Litvínov prehral 2:6. Dvojzápasový trest je najnižším možným. "Pri svojom rozhodnutí zohľadnila aj skúsenosti a trendy vo vyspelých hokejových súťažiach a došla k záveru, že bola vo všetkých prípadoch naplnená skutková podstata priestupku," uviedla komisia.

Jej predseda Viktor Ujčík v skrátenom konaní udelil aj ďalšie tri tresty. Činnosť na jedno kolo má zastavenú litvínovský Denis Zeman za sekanie. Pokutu 20.000 korún zaplatí za nešportové správanie Andrej Nestrašil z Třinca, ktorý bol vylúčený do konca stretnutia s Pardubicami. O desať percent z mesačnej odmeny príde kladenský Radek Smoleňák, pretože nafilmoval pád.

Viac o téme: Michael Frolík Ondřej Kaše Ondřej Miklis Rok Macuh