Reprezentácia hľadá nového trénera: Nečakaný koniec tesne pred vrcholom roka

Tréner Carlos QueirozTréner Carlos Queiroz Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

DAUHA - Portugalský tréner Carlos Queiroz skončil po necelých jedenástich mesiacoch pri reprezentácii Kataru a jeho nástupcom bol menovaný Márquez López.

Sedemdesiatročný futbalový tréner, ktorý s tímom ázijských šampiónov podpísal zmluvu na štyri roky, odišiel len necelý mesiac predtým, ako mali jeho zverenci obhajovať na domácom finálovom turnaji kontinentálny titul. Podľa vyjadrenia zväzu sa strany rozišli po vzájomnej dohode. Na Ázijskom pohári povedie národný tím Španiel López, ktorý trénuje tím al-Vakra v katarskej lige.

Queiroz sa tímu hostiteľskej krajiny posledných majstrovstiev sveta ujal vo februári. Na lavičke vystriedal Felixa Sáncheza a jeho hlavnou úlohou bolo doviesť mužstvo k postupu na budúci svetový šampionát v roku 2026. So svojimi zverencami ale absolvoval len dva víťazné zápasy s Afganistanom a Indiou v novembrovom okne ázijskej kvalifikácie.

Mozambický rodák Queiroz už v minulosti trénoval reprezentácie Iránu, SAE, Kolumbie a Egypta, na klubovej úrovni pôsobil v Reale Madrid a bol asistentom Alexa Fergusona v Manchestri United.

Viac o téme: FIFA Portugalsko Katar Carlos Queiroz Márquez López
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy