VIDEO Slovensku hrozí medzinárodná hanba: Petru Vlhovú možno v Jasnej neuvidíme!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

JASNÁ - Január má patriť Svetovému Poháru v Jasnej, kde slovenskí fanúšikovia budú môcť povzbudiť Petru Vlhovú v jej bojoch o ďalšie body. Zatiaľ však ešte nie je isté, či sa vôbec preteky v Jasnej uskutočnia.

Prezident Zväzu slovenského lyžovania Martin Paško a predseda predstavenstva Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj sa vyjadrili pre RTVS, že podujatie na slovenskej pôde je v ohrození. Dôvodom je nedostatok finančných prostriedkov.

"Na Svetový pohár je všetko pripravené, akurát je problém s financiami. Svetový pohár neorganizuje naše stredisko, ale lyžiarsky zväz, ktorý má na to práva. Bohužiaľ, nemá dostatok financií. My sme prispeli veľkou mierou, ale nemôžeme zatiahnuť celý "sveťák". Štát by mal nejakým spôsobom prispieť. Dúfam, že sa to dotiahne a nebude z toho veľká hanba," uviedol Igor Rattaj pre RTVS.

"V prípade, že by sa niečo skomplikovalo a nebolo by možné odfinancovať Svetový pohár, si budeme musieť sadnúť spolu s hlavnými partnermi a hľadať riešenie, že či sa SP zruší alebo pôjdeme ďalej," dodal šéf Zväzu slovenského lyžovania Martin Paško

Viac o téme: Petra Vlhová Jasná Martin Paško Igor Rattaj
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: Športky, Facebook/Šport v RTVS

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy