VIDEO Takéto vyhlásenia nepúšťa do sveta, no teraz už musela: Otvorená kritika z úst Petry Vlhovej!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

TREMBLANT - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v druhom obrovskom slalome v kanadskom Tremblante 5. miesto.

Poradím zamiešalo najmä počasie a podmienky na trati v 2. kole. V tom prvom bola najrýchlejšia práve Vlhová, keď si vybojovala tesný náskok päť stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 29 stotín pred treťou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. 

Do záverečnej časti pretekov vstúpila naša lyžiarka ako favoritka, všetky nádeje však zahatal sneh, vietor a slabá viditeľnosť. Katastrofálne podmienky mali najmä lyžiarky na konci sledu druhého kola a od úvodu sa všetky posledné pretekárky na štarte postupne prepadávali. 

Zo zlých podmienok vyťažila maximum Talianka Federica Brignoneová, ktorá dokázala zvíťaziť až zo 6. miesta a spečatila krásny víkend druhým triumfom. Na víťaznú Vlhovú stratila v prvom kole viac ako sekundu, slovenská hviezda však od začiatku druhej jazdy na takmer neregulárnej trati svoj náskok okamžite stratila.

Rovnaký scenár sa opakoval aj pri Shiffrinovej a Gutovej-Behramiovej. Prvým trom pretekárkam po prvom kole tak ostala po pretekoch v ústach horká pachuť, aj keď Američanka a Švajčiarka dokázali zvrátiť zlý výsledok ziskom pódia.

Verejná kritika z úst Vlhovej

Vlhovej sa to nepodarilo a piate miesto po skvelom a náročnom výkone bolo sklamaním. Najmä po vydarenej sobote, kde si pripísala na konto striebornú pozíciu a po pretekoch sršala radosťou. Iné slová mala na jazyku po nedeli. "Prvé kolo dnes dopadlo skvele a dúfala som, že podobný výkon zapakujem aj v druhom kole," napísala na úvod príspevku na Instagrame. 

Vlhová kritické verejné vyhlásenia nedáva príliš často, ale sklamanie po nevydarených pretekoch ju premohlo a v nasledujúcich riadkoch si nekládla servítku pred ústa.  

"Urobila som všetko, čo bolo v mojich silách a, nanešťastie, to nestačilo na pódium. Zároveň však verím, že podmienky na trati neboli pre všetky pretekárky rovnaké. Viditeľnosť počas druhej jazdy pre posledné pretekáry bola takmer nulová a nebezpečná. Verím, že ak by boli takéto podmienky pred prvým kolom, ani by sme neštartovali," napísala otvorene.

Podmienky v stredisku Mont-Tremblant sa zmenili v poobedných hodinách miestneho času. Kým prvé kolo sa jazdilo pri dobrej viditeľnosti a bez väčšieho vetra, záver pretekov bol na hranici regulérnosti. Organizátori a riaditelia pretekov však pustili lyžiarky na trať a tie museli niesť zodpovednosť na svojich pleciach. 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (16) Petra Vlhová na trati 2. kole nedeľného obrovského slalomu v stredisku Mont-Tremblant Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

"Tí, ktorí sledujú moju kariéru, vedia, že nedávam takéto vyhlásenia a vždy som rešpektovala všetky moje súperky. Chcem zablahoželať ostatným dievčatám k výsledku, pretože predviedli naozaj skvelý výkon," pokračovala Vlhová, ktorá si v sobotnom obráku pripísala jubilejné 70. pódium vo Svetovom pohári a v nedeľu mohla naštartovať ôsmu desiatku umiestnení na bedni.

Ako všetci vieme, to sa jej nepodarilo a z kanadského strediska, ktoré bolo prvýkrát dejiskom Svetového pohára, si odnáša horko-sladké spomienky. Príspevok po nedeľných pretekoch zakončila jasnou vetou s odkazom pre kompetentných: "Nie je to na naše rozhodnutie (lyžiarok), či budeme pretekať alebo nie... Každopádne, pokračujem v práci, ktorú som začala a ďakujem všetkým za podporu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová Mont Tremblant
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: Facebook/JOJ Šport; Instagram/petravlhova13
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy