VIDEO Podmienky hraničiace s neregulárnosťou: Petra Vlhová prišla o víťazstvo v obrovskom slalome!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 2. kola obrovského slalomu v Mont TremblanteSlovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 2. kola obrovského slalomu v Mont Tremblante Zdroj: SITA/AP/Sean Kilpatrick/The Canadian Press

TREMBLANT - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila piata v obrovskom slalome Svetového pohára v kanadskom Tremblante. Po úvodnej jazde bola na čele, no v druhej stratila zo svojho náskoku takmer dve sekundy a v cieli mala mnako 0,67 s.

Preteky vyhrala Talianka Federica Brignoneová, ktorá sa najlepšie popasovala so snežením a náročnými poveternostnými podmienkami. Pódium doplnili Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska (+0,33) a Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,39 s).

Brignoneová tak vyhrala oba "obráky" v kanadskom stredisku a o deň vylepšila svoj rekord najstaršej víťazky obrovského slalomu SP. Zároveň dosiahla 23. víťazstvo v kariére a jubilejné desiate v disciplíne. V tejto sezóne má držiteľka veľkého krištáľového glóbusu z roku 2020 okrem dvoch triumfov na konte aj jedno pódium.

Celkové vedenie v disciplíne v prebiehajúcej sezóne však udržala Gutová-Behramiová o päť bodov pred Brignoneovou. V celkovom hodnotení zas navýšila Shiffrinová náskok pred Vlhovou na 79 bodov.

"Po úvodnom kole som už neverila. Do druhého som však išla s prístupom všetko alebo nič. V takýchto podmienkach sme veľakrát trénovali. Pred druhým kolom mi brat povedal: 'To je v poriadku, takto sme trénovali celé mesiace. Ukáž maximum.' Videla som, že pre ostatné pretekárky to bolo náročné. Ja som si to chcela užiť," povedala 33-ročná víťazka pre FIS.

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová Galéria fotiek (26) Talianska lyžiarka Federica Brignoneová ovládla obrovský slalom v Mont Tremblant Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn /The Canadian Press

Triumf v prvom kole nestačil

Vlhová figurovala po prvom kole, ktoré staval jej tréner Mauro Pini, na čele s náskokom päť stotín sekundy na Shiffrinovú. V sekunde pritom boli len štyri lyžiarky a Brignoneová bola šiesta s mankom 1,22 sekundy. Vo finálovej jazde sa však podmienky zhoršili, vietor v kombinácii s hustým snežením výrazne znižoval viditeľnosť, najmä v hornej časti trate.

Prvé tri pretekárky obrovského Galéria fotiek (26) Prvé tri pretekárky obrovského slalomu v Mont Tremblante - zľava Lara Gutová Behramiová, Federica Brignoneová a Mikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn /The Canadian Press

Už od štartu druhého kola sa Vlhovej náskok výrazne skresával a v polovici trate z neho stratila sekundu. Nenadviazala tak na sobotňajšie druhé miesto z rovnakého strediska. Taký istý výsledok dosiahla predtým aj v slalome v americkom Killingtone. Celkovo má na konte v tejto sezóne štyri pódia vrátane triumfu v slalome vo fínskom Levi.

Brignoneovej vyšla najlepšie práve prvá problematická časť, kde získala až trištvrte sekundy. Náskok pomaly navyšovala a potvrdila formu zo sobotňajších pretekov, ktoré taktiež postihli nepriaznivé podmienky.

Výsledky nedeľňajšieho obrovského slalomu SP v Tremblante: 1. Federica Brignoneová (Tal.) 2:11,95 min, 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,33 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,39, 4. Clara Direzová (Fr.) +0,45, 5. Petra VLHOVÁ (SR) +0,67, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +0,73, 7. Zrinka Ljutičová (Chor.) +1,16, 8. Marta Bassinová (Tal.) +1,22, 9. Aj Hurtová (USA) +1,40, 10. Sofia Goggiová (Tal./+1,58)

Celkové poradie SP (po 7 zo 43 súťaží): 1. Shiffrinová 470 b, 2. VLHOVÁ 391, 3. Gutová-Behramiová 325, 4. Brignoneová 320, 5. Sara Hectorová (Švéd.) 296, 6. Lena Dürrová (Nem.) 190

poradie v obr. slalome (4 z 11): 1. Gutová-Behramiová 325 b, 2. Brignoneová 320, 3. Shiffrinová 220, 4. VLHOVÁ 211, 5. Hectorová 172, 6. Valerie Grenierová (Kan.) 153

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 26

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová Mont Tremblant
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ Šport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy