FOTO Chce využiť absenciu Vlhovej: Shiffrinová letela ako raketa, famózny výkon v zjazde

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas tréningu zjazdu v St. MoritziAmerická lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas tréningu zjazdu v St. Moritzi Zdroj: SITA/AP/Giovanni Pizzato

ST. MORITZ - Česká lyžiarka Ester Ledecká obsadila v druhom tréningu na sobotný zjazd Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi 26. miesto.

Rodáčke z Prahy, ktorá sa po ročnej pauze chystá na prvé lyžiarske preteky, sa dnešná jazda vydarila o niečo menej ako úvodný stredajší tréning a na najrýchlejšiu Rakúšanku Ninu Ortliebovú stratila 1,45 sekundy.

Druhý najlepší čas dnes zajazdila hviezdna Američanka Mikaela Shiffrinová. Víťazka rekordných 90 pretekov vo Svetovom pohári bola pomalšia o 19 stotín. Tretia bola Talianka Sofia Goggiaová.

V piatok a v nedeľu by sa mal vo Švajčiarsku uskutočniť superobrovský slalom. Rýchlostné disciplíny sa ešte v tomto ročníku SP nešli, v novembri v Zermatte, kde sa Ledecká pôvodne chcela na lyže vrátiť, stihli pretekárky len jeden tréning. Muži kvôli rozmarom počasia prišli o zjazdy v Zermatte a počas minulého víkendu o zjazd a super G v americkom Beaver Creeku.

Slovenka Petra Vlhová v St. Moritzi neštartuje.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Petra Vlhová Tréning Mikaela Shiffrinová St. Moritz Zjazd Sofia Goggiová Ester Ledecká Nina Ortliebová