Česko ostáva v pozore: Kto bude novým trénerom reprezentácie? Toto sú horúci kandidáti

Českí futbalisti oslavujú gólČeskí futbalisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Predseda Futbalovej asociácie ČR Petr Fousek nevylúčil, že výkonný výbor rozhodne o novom trénerovi reprezentačného tímu už na budúci týždeň.

Šéf FAČR uviedol, že proces výberu trénera sa neustále posúva dopredu. Opätovne však odmietol komentovať mená kandidátov a ich počet. Povedal to na tlačovej konferencii po dnešnom rokovaní výkonného výboru.

FAČR vyberá trénera po tom, ako sa napriek postupu na šampionát v budúcom roku do Nemecka rozhodol po kvalifikácii skončiť Jaroslav Šilhavý. Zmluva mu oficiálne vypršala 30. novembra.

Tréner českej reprezentácie Jaroslav Galéria fotiek (2) Bývalý tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý Zdroj: Profimedia

Výberom nového trénera bola v novembri, deň po poslednom stretnutí kvalifikácie s Moldavskom v Olomouci, poverená päťčlenná pracovná skupina, v ktorej sú predseda Fousek, podpredsedovia Jiří Šidliák a Jan Richter, člen výkonného výboru a šéf prvoligovej Viktorie Plzeň Adolf Šádek a nový technický riaditeľ asociácie Erich Brabec. Vedenie FAČR konzultuje trénerskú otázku aj so svojím poradným orgánom, Športovou radou.

"Pracovná skupina intenzívne pracovala po celý čas od novembrového stretnutia. Erich Brabec, ktorý nejakým spôsobom koordinuje poradenstvo športovej rady, k týmto veciam pochopiteľne prispel. Proces neustále prebieha a posúva sa," povedal Fousek.

Všetky možnosti sú možné

Je možné, že výkonný výbor sa kvôli trénerskej otázke mimoriadne zíde aj na budúci týždeň. "My sme na výkonnom výbore v Olomouci konštatovali, že by sme chceli, aby bol proces dokončený do januára. Na druhej strane ho nechceme preťahovať. Nie je to len o konečnom rozhodnutí výkonného výboru, je to aj o rokovaniach s konkrétnymi kandidátmi, ktoré tomu musia predchádzať," uviedol Fousek.

"Teraz to môžem charakterizovať tak, že všetky možnosti sú možné. Ale, samozrejme, čím skôr, tým lepšie. Aby sa realizačný tím mohol ujať svojich pracovných činností. Nie je vylúčené, že tréner bude oznámený už na budúci týždeň," dodal Fousek.

Hašek najväčším favoritom

Podľa médií je aktuálne najväčším favoritom na trénerský post bývalý zväzový predseda a kouč Ivan Hašek. Manažérom národného mužstva by údajne mohol byť niekdajší reprezentačný kapitán Pavel Nedvěd. Ďalším uchádzačom by mohol byť bývalý tréner dvadsaťjednotky Vítězslav Lavička. Stávkové kancelárie predtým označili za najväčších favoritov trénera Slovácka Martina Svědíka a Plzne Miroslava Koubka.

"Dá sa povedať, že pracovná skupina a športová rada sú pomerne v zhode. Ale nechceme komentovať ani počty, ani mená. Stále platí to, čo sme povedali v Olomouci, že nekomentujeme a ani nezverejňujeme žiadne mená, či už sa to týka trénera, kandidátov, asistentov, manažéra," povedal Fousek.

"V momente, keď bude proces dokončený a výkonný výbor prijme rozhodnutie, to pochopiteľne zverejníme," dodal Fousek.

Viac o téme: FAČR Petr Fousek
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy