Takto si to rozhodne nepredstavoval: Dúbravka zažil neobyčajne trpký návrat do brány

Slovenský brankár Martin Dúbravka sa vrátil do bránky NewcastluSlovenský brankár Martin Dúbravka sa vrátil do bránky Newcastlu Zdroj: Profimedia

LIVERPOOL - Futbalisti Newcastlu United v bránke s Martinom Dúbravkom prehrali vo štvrtkovom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Evertonu 0:3.

Slovenského reprezentačného brankára prekonal najskôr v 79. minúte krížnou strelou zvnútra šestnástky Dwight McNeil, v závere domáci prikrášlili triumf ďalšími dvoma gólmi. Newcastle figuruje v tabuľke na siedmom mieste, Everton sa dostal zo zostupového pásma na 17. priečku.

Dúbravka nahradil v bránke "strák" zraneného Nicka Popea, ktorý si v sobotňajšom zápase s Manchestrom United vykĺbil rameno a po operácii ho čaká pravdepodobne až štvormesačná absencia. V základnej zostave v zápase Premier League sa Dúbravka objavil po vyše polroku. Naposledy si zahral 28. mája proti Chelsea (1:1).

Zasahujúci Martin Dúbravka Galéria fotiek (7) Martin Dúbravka v akcii Zdroj: SITA/AP/Jon Super

West Hamu United dokázal triumfovať na pôde Tottenhamu 2:1. Domáci, ktorí mali dobrý vstup do sezóny, tak natiahli šnúru bez triumfu na päť zápasov.

Spurs išli do vedenia v 11. minúte zásluhou Cristiana Romera. Súper vyrovnal po prestávke a víťazný gól vsietil 16 minút pred koncom riadneho hracieho času Ward-Prowse. West Ham neprehral už štyri duely a v tabuľke mu patrí momentálne deviate miesto, o bod za Brightonom. Tottenham je piaty, o skóre pred Manchestrom United.