Bolo len otázkou času, kedy a kto na to doplatí: Hrozné, čo sa stalo hviezdnej súperke Vlhovej!

Rakúska lyžiarka Nina Ortliebová počas tréningu zjazdu v St. MoritziRakúska lyžiarka Nina Ortliebová počas tréningu zjazdu v St. Moritzi Zdroj: SITA/AP/Giovanni Pizzato

ST. MORITZ - Vicemajsterka sveta v zjazde Nina Ortliebová utrpela krátko pred štartom dnešného super-G Svetového pohára v St. Moritzi vážne zranenie a hrozí jej dlhá pauza.

Podľa agentúry APA si rakúska lyžiarka zlomila holennú a lýtkovú kosť na pravej nohe a ešte dnes sa po prevoze vrtuľníkom do vlasti podrobila operácii, už dvadsiatej v kariére.

Dvadsaťsedemročná Ortliebová sa zranila ráno pri rozjazdení pred úvodnými rýchlostnými pretekmi sezóny. "O tom, aká je tu zlá viditeľnosť, svedčí aj to, že Nina si pri jednoduchej rozcvičke zlomila nohu a odviezli ju vrtuľníkom," uviedla v nahrávke pre médiá česká lyžiarka Ester Ledecká, ktorá sa 23. miestom v super-G vrátila po roku a trištvrte do Svetového pohára.

Ortliebovej sa pritom v minulých dňoch vo St. Moritzi darilo, v dvoch tréningoch na sobotňajší zjazd zajazdila najrýchlejší a tretí čas.

Zranenia prenasledujú dcéru olympijského víťaza a majstra sveta v zjazde Patricka Ortlieba celú kariéru. Po svojom životnom úspechu, zisku striebornej medaily na tohtoročných MS v Méribeli, absolvovala 19 operácií. "Je to odškodnenie, odmena a potvrdenie tvrdej práce na návrate," uviedla vtedy.

Viac o téme: Svetový pohár St. Moritz Nina Ortliebová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy