VIDEO Mizéria Slovana pokračuje, Michalovciam ustúpte z cesty, padol s nimi aj líder ligy

Tréner HC Slovan Vladimír Růžička počas zápasu 25. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HKM ZvolenTréner HC Slovan Vladimír Růžička počas zápasu 25. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola na ľade Slovana Bratislava 4:2.

Zverenci Petra Oremusa tak po dvoch prehrách opäť naplno bodovali. V tabuľke im patrí 4. miesto so ziskom 41 bodov, Slovan je s 32 bodmi na 9. mieste.

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 31. Korenčík (Poirier, Pecararo), 49. Brown (Ranford, Preisinger) – 6. Zuzin (Sládok, Hain), 11. Langkow (Hain), 43. Šiška (Viedenský), 57. Kašlík. Rozhodovali: J. Konc ml., Stano - Frimmel, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Sládok (Zvolen) 5+DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4124 divákov.

Banská Bystrica zdolala Humenné po samostatných nájazdoch

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali nad HC 19 Humenné 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Andrej Bíreš.

Banskobystričania viedli ešte päť minút pred koncom tretej tretiny 3:1, no Hannu Kuru v 58. minúte vyrovnal. Domáci však zvládli nájazdy, keď okrem Bíreša sa presadil aj Marcus Vela, pričom ani jeden z štyroch Humenčanov neskóroval. Domáci si zabezpečili štvrté víťazstvo za sebou.

HC´ 05 Banská Bystrica - HC 19 Humenné 4:3 pp a sn (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Góly: 28. Turnbull (Vela), 48. Turnbull, 53. Bačik (Wilkins, Vela), rozhodujúci sam. nájazd Bíreš - 20. Kuru (Lapšanský), 56. Borov (Glazkov), 58. Kuru (Handlovský). Rozhodovali: Fridrich, Baluška – M. Orolín, Pribula, vylúčení na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Líder v Michalovciach neuspel

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 4:2. Proti doterajšiemu lídrovi tabuľky predĺžili svoju víťaznú sériu už na osem zápasov, pričom vo všetkých triumfovali v riadnom hracom čase. Po 14. víťazstve v sezóne si upevnili priebežné tretie miesto v tabuľke.

Radosť hokejistov Michaloviec po Galéria fotiek (14) Tešiaci sa Michalovčania Zdroj: TASR/Roman Hanc

Michalovčania ťažili najmä z vydarenej prvej tretiny, v ktorej sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou obrancu Michalčina. Solenský a Bjalončík zvýšili na 3:0 a efektivitu domácich potvrdil v 23. minúte Heard - 4:0.

Domáci mali zápas pod kontrolou a hoci sa hostia najmä v presilovkách dostali k tlaku, veľkou prekážkou bol pre nich michalovský brankár Škorvánek. Ten prvýkrát inkasoval v 54. minúte z hokejky Majdana, na ktorého o štyri minúty nadviazal Nellis - 4:2. Záver však už ďalšie góly nepriniesol.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 10. Michalčin (Valach, Paločko), 16. Solenský (Heard, Michalčin), 20. Bjalončík (Acolatse, Macejko), 23. Heard (Valach, Solenský) - 54. Majdan, 58. Nellis Rozhodovali: Krajčík, Žák - Stanzel, Jurčiak, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3049 divákov

Nové Zámky nebodovali ani proti Trenčínu

Hokejisti Nových Zámkov prehrali v piatkovom zápase s Duklou Trenčín 3:5. Nezabodovali tak v šiestom stretnutí v sérii. Trenčania si pripísali druhý triumf za sebou a preskočili svojho súpera na 10. miesto tabuľky. O dva presné zásahy víťazov sa postaral Jonathan Charbonneau.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
Góly: 44. J. Mikúš (Novajovský), 53. Laurenčík (J. Mikúš, Johnson), 55. Lee (Stupka, Roy) - 6. Pietroniro, 25. Ahl (Baláž, Eriksson), 32. Charbonneau (Conway, Giľák), 45. Baláž (Kupec), 60. Charbonneau (Petráš). Rozhodovali: Výleta, Snášel - Šoltés, Vyšný, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Liptovský Mikuláš si doma poradil s Nitrou

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HK Nitra 3:1. Liptáci zabodovali naplno tretíkrát z uplynulých štyroch stretnutí a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. Nitrania naopak neuspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich duelov.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 8. Avcin (Réway), 11. Nauš (Egle, Vasiliev), 60. Berry (Nauš) - 59. Gates (Harper, Buček). Rozhodovali: Goga, Štefík – Kacej, Lauff, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 701 divákov.

Rozbehnutý Poprad triumfoval proti Košiciam

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HC Košice 4:2. "Kamzíci" triumfovali v šiestom zápase v sérii a potvrdili 5. miesto tabuľky. Košičania zaznamenali štvrtú prehru za sebou a nevyužili šancu triumfom sa dostať pred Spišskú Novú Ves na čelo tabuľky. Zostali na druhej priečke o dva body za lídrom.

Hostia sa dostali do vedenia v 8. minúte, keď Hunter Fejes v hre 4 na 4 prekonal brankára Adama Vaya. Obranca domácich Oldrich Kotvan však už po pätnástich sekundách druhej tretiny vyrovnal na 1:1. Košičania v úvode tretej časti opäť viedli, presadil sa Alex Breton počas presilovej hry. "Kamzíci" však rovnako v početnej výhode vyrovnali, keď Tyler Coulter zasunul puk za brankára Dominika Riečického.

Popradčania však rozhodli 93 sekúnd pred koncom tretieho dejstva, hosťujúci Jens Olsson urobil chybu a Patrik Svitana ju potrestal. Výsledok upravil ešte Tomáš Záborský strelou do prázdnej bránky.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 21. Kotvan (Kukuča), 46. Coulter (Dmowski, Záborský), 59. Svitana (Coulter, McFadden), 60. Záborský (Dmowski, Kotvan) – 8. Fejes (Breton, Lunter), 42. Breton. Rozhodovali: Novák, Klejna – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné