Nevydarené štvrťfinále hodené do koša: Slovenské dievčatá naďalej žijú sen o skvelom umiestnení

Slovenské florbalistky počas MS vo florbaleSlovenské florbalistky počas MS vo florbale Zdroj: Flickr/IFF

SINGAPUR - Slovenské florbalistky zvíťazili v sobotňajšom zápase skupiny o 5. až 8. miesto na majstrovstvách sveta nad Lotyšskom 6:4.

Na šampionáte v Singapure si tak zahrajú o konečnú piatu priečku proti lepším zo súboja medzi Poľskom a Dánskom.

Slovenky sa ujali vedenia už v úvodnej minúte, keď sa presadila K. Hudáková a v prvom dejstve pridala druhý presný zásah Šponiarová. Lotyškám sa podarilo znížiť v úvode druhej časti, no na gól Salacieteovej z 21. minúty odpovedala ihneď Červená.

V 34. minúte sa druhýkrát v zápase presadila Šponiarová a Slovenky viedli už 4:1. Na rozdiel štyroch gólov upravila v 44. minúte P. Hudáková a po góle Mrázovej desať minút pred koncom svietilo na ukazovateli skóre 6:2. Lotyšsky ešte v závere skresali z manka, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani pri hre bez brankárky.

Slovenské reprezentantky na tohtoročných MS ani na siedmy pokus neprenikli medzi najlepšiu štvorku, no stále môžu splniť svoj cieľ, ktorým je zisk piateho miesta. Vyrovnali by tým svoje najlepšie umiestenie z MS 2017 v Bratislave.

MS florbalistiek - o 5. až 8. miesto:
Lotyšsko - SLOVENSKO 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)
Góly: 21. Salacieteová (Derupová), 48. Egliteová (Zamecová), 58. Garbareová (Roziteová), 59. Ankudinovová (Gaugereová) - 1. K. Hudáková (Šponiarová), 13. Šponiarová (Klapitová), 23. Červená (Belicová), 34. Šponiarová (Pudišová), 44. P. Hudáková (Mládenková), 50. Mrázová (Žikavská). Rozhodovali: Teo C., Bin Lin (Singapur).

hlasy /szfb.sk/:

Michal Jedlička, tréner SR: "Dôležité je, že sme vyhrali, postúpili a ideme ďalej za naším cieľom. Inak bol ten zápas šialený, bez tempa, bez divákov. To, čo sme dneska predvádzali, nemalo s florbalom nič spoločné.

Ak k tomu zajtra pristúpime ako dnes, že sa budeme prechádzať po ihrisku, tak to nevyhráme. Musíme do toho dať energiu, nadšenie a nasadenie. Dnes sme utrpeli víťazstvo proti súperovi, ktorý tu od každého dostal desať gólov. My sa s ním preťahujeme 6:4."

Alžbeta Ďuríková, 100 zápasov v reprezentácii: "Urobili sme z toho väčšiu drámu, ako mala byť. Sú to MS, už máme nejaké zápasy v nohách a je to ťažké. V kvalifikácii nad nimi môžeme vyhrať o desať gólov, na MS už tie sily na to nie sú.

Bohužiaľ, stačí tam jeden nepodarený gól v našej sieti a ten zápas sa môže aj prehrať. Dnes to bola povinná jazda a vydreté víťazstvo. Zajtra to bude veľmi náročné, každý už má toho dosť, musíme sa zahryznúť a dať do toho všetky sily. Stovka je dosť a je to pekné zakončenie mojej kariéry."