Sneh a teplota okolo bodu mrazu: Ružomberok s Bystricou hrali v nemilosrdných podmienkach

Na snímke hráči MFK RužomberokNa snímke hráči MFK Ružomberok Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

RUŽOMBEROK - Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v nedeľnom zápase 17. kola Niké ligy nad Duklou Banská Bystrica 2:1.

Domáci tak natiahli šnúru bez prehry na štyri zápasy a patrí im 8. pozícia, B. Bystrica je šiesta. Hostia síce viedli od 34. minúty, keď skóroval Marek Hlinka, no Ružomberok po zmene strán naklonil skóre na svoju stranu. Najprv Martin Boďa hlavou vyrovnal a v 73. minúte upravil Martin Chrien na 2:1.

17. kolo Niké ligy:

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 49. Boďa, 73. Chrien - 34. Hlinka. Rozhodovali: Dzivjak, Ferenc, Kmec, ŽK: Úradník, Múdry, Chrien – Uhrinčať, Záhumenský, Godál, 465 divákov

Ružomberok: Frühwald – Úradník (46. Tučný), Gabriel, Maslo, Malý, Seleký (46. Boďa) – Lavrinčík, Zsigmund, Múdry (90+. Kotula) – Hladík (33. Šefčík), Chrien

Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (85. Arevalo), Hlinka, Záhumenský – Považanec (73. Depetris) – Rymarenko, Polievka

Hlasy po zápase:

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Celý prvý polčas sme nehrali dobre. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi nám chýbal predovšetkým pohyb a organizácia defenzívy. Tiež v osobných súbojoch sme boli ďaleko od hráčov a z jednej situácie sme dostali gól. Potom sme prežili druhú veľkú šancu súpera. V druhej polovici sme museli priniesť na ihrisko viac ofenzívnych hráčov.

Myslím si, že to sa nám trochu podarilo. Pomohli sme si štandardkou a napokon sme výsledok otočili. Potom nás to stálo strašne veľa síl v defenzíve, museli sme si to odpracovať. Vďaka dobrej hre súpera. Ten nás dostával pod tlak a vytváral si množstvo príležitostí. Mali sme sa s tým lepšie vysporiadať."

Mário Auxt, tréner B. Bystrice: "Svojim chlapcom nemôžem absolútne nič vyčítať. So zápasom sa vysporiadali chlapsky. Stretnutie ovplyvnilo, že sme v prvom polčase nevyužili naše šance. Keby mužstvo získalo vyššie vedenie, zápas by bol možno iný. V druhom polčase domáci dali dva góly a potom si to ustrážili. My sme však aj v tejto časti stretnutia mali veľa situácii v domácej šestnástke, no už nič nám nepadlo a odchádzame bez bodu.“

V Dunajskej Strede bezgólová remíza

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v nedeľnom zápase 17. kola Niké ligy s AS Trenčín 0:0. Domáci hrali už od 19. minúty bez vylúčeného Barišiča, ale Trenčín dlhú presilovku nevyužil a už osem duelov čaká na ligové víťazstvo.

Dunajská Streda je po druhej bezgólovej remíze za sebou v tabuľke piata s rovnakým bodovým ziskom ako štvrtá Podbrezová. Trenčín je siedmy, za Banskou Bystricou zaostáva iba o skóre.

Niké liga – 17. kolo:
FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 0:0
Rozhodovali: Smolák – Bednár, Vorel, ŽK: Brunetti, Niarchos - Ibrahim, Akila, Bariš, Gajdoš, ČK: 19. Barišič (DAC), 3925 divákov

DAC: Popovič - Alex Pinto, Kaša, Brunetti, Mendez - Dimun, Vitális (90.+ Herc), Čermák (63. Káčer) - Andzouana (33. Gruszkowski), Barišič, Trusa (63. Niarchos)

Trenčín: Dias – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljević, Kozlovský (86. Skovajsa) – Bariš – Ibrahim (63. Akila), Gajdoš (86. Hájovský) – Gong (63. Jude), Kupusović, Soares (+90. Sousa)

hlasy po zápase:
Xisco Munoz, tréner DAC: "Oba tímy išli do zápasu s cieľom vyhrať. Priebeh ovplyvnila červená karta, po ktorej sme museli zmeniť systém hry. Zamerali sme na bezpečnosť. Vieme, kde je sila Trenčína, hlavne v krídelných priestoroch. Dôležitá je rovnováha, preto vzadu treba udržať nulu, dnes sa to podarilo. Mali sme 2-3 vyložené šance, po ktorých sme mohli streliť gól. Bod je pre obe strany dobrý."

Ilija Stolica, tréner Trenčína: "Obe mužstvá chceli vyhrať, ukázať svoj štýl. Pre mňa bolo dôležité, že som videl na svojom mužstve snahu o dominanciu s loptou aj bez lopty. Červená karta dostala DAC do úlohy, keď musel viac brániť. Z našej strany tam boli nábehy za obranu s cieľom využiť početnú prevahu. Mali sme ich urobiť viac, aby sme boli úspešní."

Viac o téme: Dukla Banská Bystrica AS Trenčín MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda