VIDEO Hetrik počas jednej presilovky! Slováci zaskočili Kanadu, potom prišla skaza

Slovensko vs. CanadaSlovensko vs. Canada Zdroj: Hockey Canada

TRURO - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v úvodnom zápase prestížneho turnaja World Junior A Hockey Challenge s výberom "Kanada východ" 2:7.

Slováci mali dobrý vstup do zápasu a v 9. minúte sa ujali vedenia, keď sa počas presilovky presadil Adam Cedzo. Domáci výber však do prevej prestávky vyrovnal a v druhej časti sa ujal vedenia 3:1.

Kanaďania definitívne zlomili stretnutie v rozmedzí 59 sekúnd v úvode tretieho dejstva, keď strelil čistý hetrik Andy Reist. Všetky tri góly dal počas päťminútovej presilovky po tvrdom faule Cedza. Slovenský brankár Damián Slávik kryl 25 z 32 striel súpera, Dawson Labre mal 27 úspešných zákrokov.

Výber zložený prevažne z legionárov a doplnený o hráčov z projektu SR18 trénuje v Kanade hlavný kouč osemnástky Martin Dendis, pri tvorbe nominácie však mal kľúčové slovo tréner dvadsiatky Ivan Feneš.

Na nominačný zoznam spoločne zaradili hráčov, z ktorých viacerí ešte majú možnosť prehovoriť do tvorby záverečnej nominácie juniorskej reprezentácie na MS hráčov do 20 rokov v Švédsku.
Slováci sa v Trure stretnú ešte s USA, "Kanadou západ" a Švédskom.

World Junior A Hockey Challenge (Truro):
Kanada východ - SLOVENSKO 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Góly: 14. Morello (Lalkin, Rimmer), 22. Gauthier (Blais), 37. Pickell (Mullen, Lessard), 41. Reist (Morello, Hackett), 41. Reist (Edwards, Hoskin), 42. Reist (Hoskin), 59. Lloyd (Lalkin) - 9. Cedzo (Jenčko, Moško), 55. Klecka (Jenčko, Pitka). Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Cedzo 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0.

zostava SR 19: Slávik - Moško, Valent, Beluško, Eperješi, Brnčo, Královič, Fabuš - Cedzo, Jenčko, Ferkodič - Kopecký, Párička, Kiss - Klečka, Šatan, Maruna - Stahoň, Pitka, Tomašec - Semančík

hlas po zápase /hockeyslovakia.sk/:

Martin Dendis, tréner SR: "Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Boli sme silní v hre s pukom, vyhrávali osobné súboje, pre súpera sme boli nepríjemní a vytvárali si šance. Kanaďanov sme prinútili faulovať, vďaka čomu sme šli do vedenia. Škoda, že sme neboli efektívnejší.

Do druhého dejstva sme nevstúpili tak aktívne a inkasovali sme. Šance síce boli, ale chýbal nám dôraz pred súperovou bránkou. V závere tretiny sme navyše šli do oslabenia na päť minút po nešťastnom faule. Kanaďania strelili tri góly a naklonili duel na svoju stranu.

Musíme sa poučiť, zlepšiť disciplínu. Takisto sa musíme viac tlačiť do predbránkového priestoru. Strelecké pokusy boli vyrovnané, ale skóre hovorí pre súpera. A to preto, že sme neboli dostatočne pred súperovým brankárom. Verím, že sa dobre nastavíme na ďalší zápas."