VIDEO Pozvoľna za ligovou senzáciou: Bayern sa začína triasť, španielsky mág činí divy

Radujúci sa hráči LeverkusenuRadujúci sa hráči Leverkusenu Zdroj: TASR/AP/DPA/Tom Weller

STUTTGART - Nemecký futbalista Florian Wirtz zachránil Bayer Leverkusen pred prvou prehrou v prebiehajúcej sezóne.

V zápase 14. kola Bundesligy vyrovnal na pôde Stuttgartu na konečných 1:1 a hostia tak zvýšili náskok pred druhým Bayernom Mníchov na štyri body. Sú tak jediný tím bez prehry v piatich popredných európskych ligách. Úradujúci nemecký majster utrpel zdrvujúcu prehru 1:5 vo Frankfurte, no má jeden duel k dobru.

V Stuttgarte začali oba tímy aktívne, ani jeden však svoje šance nezužitkovali. Veľké príležitosti mali v 25. minúte, no hosťujúci Victor Boniface trafil len bankára Alexandra Nübela a na druhej strane vykryl pokus Serhoua Guirassyho Fín so slovenskými koreňmi Lukáš Hradecký. Krátko pred prestávkou ho prekonal Chris Führich, ktorého našiel úplne voľného pred bránou Josha Vagnoman.

Stuttgart ukončil prvý polčas s vedením 18:8 na strely. Domáci nevyužili zmätok v šestnástke súpera po svojej štandardnej situácii hneď v úvode zápasu a sieť nerozvlnili na štyri pokusy. Slabú efektivitu potrestal gólom zo šatne Wirtz, ktorého našiel napádaný Boniface.

Odvtedy bol zápas na strane "farmaceutov", svoju hernú prevahu však nedokázali premeniť na vedúci gól. Najbližšie bol k tomu Granit Xhaka krátko po vyrovnaní, z diaľky však trafil žrď. Tréner hostí Xabi Alonso po zápase uviedol, že chce byť cez polčas v šatni hlučnejší.

Alex Grimaldo páli na Galéria fotiek (7) Alex Grimaldo páli na bránu cez Joshau Vagnomana Zdroj: SITA/AP/DPA/Tom Weller

"Reakcia bola jasná, druhý polčas bol úplne iný, videli sme iný tím. Bol to veľmi zaujímavý zápas s úplne odlišnými polčasmi. V prvom bolo veľa negatívneho, potom prišlo veľa pozitívneho. Na začiatku sme neboli dobre organizovaní a dostatočne agresívni. Potom sme mali viac kontroly a vytvorili sme si viac šancí. Remíza je teda fér," okomentoval kouč výkon svojho tímu v druhom dejstve pre AP. Stuttgart mal za sebou sériu štyroch triumfov vo všetkých súťažiach a momentálne je tretí, len bod za Bayernom.

"Ublížil nám najmä inkasovaný gól. Nielen preto, že vyrovnal výsledok, ale aj preto, že sme mali počas týždňa intenzívny zápas. Naozaj sme to pocítili," povedal tréner domácich Sebastian Hoeness po stretnutí. Jeho tím vyradil v stredajšom treťom kole Nemeckého pohára Bourssiu Dortmund (2:0).

"Potom sme museli drieť a dreli sme spoločne. Preto som bol veľmi hrdý na prvý polčas, ale som veľmi, veľmi hrdý aj na druhý. Existovalo reálne nebezpečenstvo, že Leverkusen naozaj vybehne a strhne zápas úplne na svoju stranu," dodal kormidelník. Jeho tím má z doterajších štrnástich zápasov 31 bodov, čo je o dva menej než za celú predošlú sezónu. Po jej konci musel Stuttgart absolvovať baráž o udržanie, v ktorej zdolal druholigový Hamburg (3:0, 3:1).

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Xabi Alonso Bundesliga Bayer Leverkusen WFB Stuttgart Florian Wirtz