Jedna legenda strieda druhú: Austrália oznámila meno novej reprezentačnej kapitánky

Austrálske tenistky Storm Sandersová a Ellen Perezová a nehrajúca kapitánka Alicia MolikováAustrálske tenistky Storm Sandersová a Ellen Perezová a nehrajúca kapitánka Alicia Moliková Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

MELBOURNE - Víťazka US Open z roku 2011 a niekdajšia svetová štvorka Samantha Stosurová sa stala novou kapitánkou austrálskych tenistiek v Pohári Billie Jean Kingovej.

Nahradila Aliciu Molikovú, ktorá funkciu vykonávala od roku 2013 a s tímom slávila finálovú účasť v roku 2019 a vlani. 42-ročná Moliková sa rozhodla po tejto sezóne kapitánsku úlohu odovzdať. Jej nástupkyňu dnes oznámila federácia tennis Australia.

Tridsaťdeväťročná Stosurová tento rok na Australian Open ukončila hráčsku kariéru. Počas nej rodáčka z Brisbane získala popri singlovom triumfe vo Flushing Meadows tiež sedem grandslamových titulov vo štvorhrách, v debli triumfovala dvakrát aj na Turnaji majsteriek a viedla svetový rebríček.

V Billie Jean King Cupe odohrala 34 zápasov a bola súčasťou zostavy pri finálových porážkach s Francúzskom v roku 2019 a so Švajčiarskom o tri roky neskôr. Austrália je so siedmimi titulmi treťou najúspešnejšou krajinou v súťaži zvanej predtým Fed Cup po USA (18) a Česku (11). Naposledy ale austrálske tenistky zvíťazili už v roku 1974.

"Mám roky herných skúseností a tiež viem, aké to je, keď idete na kurt hrať za Austráliu. Viem, aké to je, keď na to idete prvýkrát. Kým sa do tej situácie človek nedostane, nedokáže vysvetliť, čo znamená hrať v Billie Jean King Cupe v porovnaní s normálnym turnajom. Z vlastnej kariéry z toho môžem čerpať," povedala Stosurová.

Viac o téme: Samantha Stosurová Austrália Alicia Moliková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy