VIDEO Infarktový záver v Cagliari: Slovenský futbalista svedkom nevídaného obratu!

Futbalista Empoli Nicolo Cambiaghi (vľavo) a hráč Lecce Marin Pongračič bojujú o loptu Futbalista Empoli Nicolo Cambiaghi (vľavo) a hráč Lecce Marin Pongračič bojujú o loptu Zdroj: TASR/AP/Marco Bucco/LaPresse

CAGLIARI - Futbalisti Cagliari zvíťazili v pondelkovom súboji 15. kola talianskej Serie A nad Sassuolom 2:1, keď o svojom triumfe rozhodli dvomi gólmi v nadstavenom čase. Slovenský obranca Adam Obert sledoval obrat z domácej lavičky.

Sassuolo malo pritom zápas dobre rozohratý, od 7. minúty viedlo zásluhou Martina Erliča. V 63. minúte však dostal druhú žltú kartu Ruan Tressoldi a hostia tak dohrávali stretnutie s 10 hráčmi. Domáci "presilovku" využili, v tretej minúte nadstavenia vyrovnal Gianluca Lapadula a o päť minút neskôr strhol víťazstvo na stranu Cagliari striedajúci Leonardo Pavoletti. Klub zo Sardínie poskočil v tabuľke na 16. miesto, na pätnáste Sassuolo stráca už len dva body.

V ďalšom dueli Empoli remizovalo doma s US Lecce 1:1. Hostia čakajú na víťazstvo v lige už desať zápasov, Empoli tri.

Serie A - 15. kolo:

FC Empoli - US Lecce 1:1 (0:0)
Góly: 72. Rafia (vl.) - 64. Banda

Cagliari Calcio - Sassuolo Calcio 2:1 (0:1)
Góly: 90.+3 Lapadula, 90.+8 Pavoletti - 7. Erlič, ČK: 63. Tressoldi (Sassuolo) po 2. ŽK