Arsenal stratil vedenie, Seville vykypel postup do Európskej ligy v hodine štrnástej

Tréner Arsenalu Mikel Arteta a bojujúci Malik Tillman a Kai HavertzTréner Arsenalu Mikel Arteta a bojujúci Malik Tillman a Kai Havertz Zdroj: SITA/AP/Patrick Post

EINDHOVEN - Futbalisti Arsenalu FC remizovali v utorkovom zápase B-skupiny Ligy majstrov na ihrisku PSV Eindhoven 1:1. "Kanonieri" mali už pred duelom isté prvé miesto. Francúzsky Racingu Lens zdolal Sevillu 2:1 a predstaví sa v Európskej lige.

V "béčku" bolo už pred záverečným kolom isté, že do osemfinále postúpili Arsenal a PSV. Hostia viedli od 42. minúty vďaka zakončeniu Eddieho Nketiaha. Eindhoven však vyrovnal na začiatku druhého polčasu, keď sa presadil Yorbe Vertessen.

Yorbe Vertessen a gólové Galéria fotiek (9) Yorbe Vertessen a gólové oslavy futbalistov PSV Eindhoven Zdroj: SITA/AP/Patrick Post

Seville vykypelo z hrnca v hodine štrnástej

V druhom skupinovom stretnutí musela Sevilla zvíťaziť na postup do druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže, ktorú v uplynulej sezóne vyhrala rekordný siedmykrát. Hostia mohli otvoriť skóre po polhodine, ale strelu Ivana Rakiča vytlačil mimo brankár Brice Samba.

V druhom polčase Adria Pedrosa trafil žrď. V 63. minúte Przemyslaw Frankowski premenil penaltu a Lens viedol 1:0. Španielsky tím vyrovnal, keď kapitán Sergio Ramos síce najprv pokutový kop nepremenil, ale ten sa opakoval pre postavenia Sambu a už nezaváhal. Domáci v nadstavenom čase využili brejk a Angelo Fulgini rozhodol o ich triumfe.