Real uspel v päťgólovom berlínskom trileri, Neapol s Lobotkom spečatil postup do osemfinále

Rodrygo a Diogo Leite v súboji o loptuRodrygo a Diogo Leite v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Markus Schreiber

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol si zaistili postup do osemfinále Ligy majstrov. Úradujúci taliansky šampión so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazil v C-skupine nad Bragou 2:0.

Neapolu stačila na istotu postupu z druhého miesta aj remíza. "Partenopei" však už od 7. minúty viedli nad Bragou, keď si prihrávku Mattea Politana poslal do vlastnej siete Serdar Saatci. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 nigérijský útočník Victor Osimhen.

Slovák Lobotka hral do 69. minúty, vystriedal ho Gianluca Gaetano. SSC vedenie udržal a dostal sa medzi najlepších 16 tímov najprestížnejšej európskej klubovej súťaže rovnako ako minulý rok, vtedy vypadol vo štvrťfinále s AC Miláno. Portugalský tím skončil tretí v tabuľke a predstaví sa vo vyraďovacej časti Európskej ligy.

Real zostal stopercentný

V druhom stretnutí "céčka" zostal Real Madrid stopercentný aj po záverečnom stretnutí v skupinovej fáze. Na ihrisku Unionu Berlín uspel po výsledku 3:2. Hostia sa mohli dostať do vedenia v 45. minúte, keď Diogo Leite zahral rukou v šestnáske, no Luka Modrič penaltu nepremenil. Union z protiútoku skóroval. Veľkú chybu Davida Alabu využil Kevin Volland.

Kevin Volland a jeho Galéria fotiek (10) Kevin Volland a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Markus Schreiber

"Biely balet" v druhom polčase zvýšil aktivitu a Joselu po hodine hry hlavou vyrovnal. Ten istý hráč o jedenásť minút neskôr strelil druhý gól a opäť po hlavičke. Domáci však vyrovnali v 85. minúte, keď sa strelou spoza šestnástky presadil Čech Alex Král. Favorit okamžite kontroval a Dani Ceballos znova poslal Real do vedenia.