Švajčiarsky šprint v réžii nemeckého pána, slovenskí chlapci zostali preďaleko vzadu

Vľavo Nór Johannes Thingnes Boe, uprostred Nemec Benedikt Doll a jeho krajan Philipp NawrathVľavo Nór Johannes Thingnes Boe, uprostred Nemec Benedikt Doll a jeho krajan Philipp Nawrath Zdroj: SITA/Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

LENZERHEIDE - Nemecký biatlonista Benedikt Doll zvíťazil v piatkovom šprinte na 10 km v 3. kole Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide.

Na druhom mieste skončil s mankom 5,4 sekundy obhajca veľkého glóbusu Nór Johannes Thingnes Bö a pódium doplnil ďalší Nemec Philipp Nawrath (+36,8 s). Z dvojice Slovákov na štarte skončil lepšie na 77. pozícii Tomáš Sklenárik so stratou 3:37,3 minúty.

Doll predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 23:15,8 minúty. Dosiahol piate víťazstvo v SP a tretie v šprinte. Nemec bol tretí najrýchlejší aj v behu, prekonali ho len Švéd Martin Ponsiluoma a J. Thingnes Bö. Nór minul raz v ľahu a aj keď získal na trati na víťaza viac ako 14 sekúnd, na triumf to nestačilo.

V piatkovom šprinte to bolo nemecká dominancia, v prvej šestke skončili až štyria biatlonisti z tejto krajiny. Líder celkového poradia Tarjei Bö skončil na 14. priečke, no udržal si pozíciu lídra celkového poradia SP a naďalej vedie aj klasifikáciu šprintu.

Švajčiarsky šprint v réžii Galéria fotiek (2) Vľavo Nór Johannes Thingnes Boe, uprostred Nemec Benedikt Doll a jeho krajan Philipp Nawrath

Dvojici slovenských reprezentantov sa nedarilo. Sklenárikovi nevyšla úvodná streľba, keď urobil dve chyby. Na druhej minul ďalšie dva terče a v cieli obsadil 77. miesto. Za postupom do stíhacích pretekov, ktorý si zabezpečili najlepší 60 biatlonisti, zaostal o takmer dve minúty. Vo švajčiarskom stredisku štartoval aj Damián Cesnek. Ten minul celkovo trikrát a figuroval na 90. priečke (+4:45,5 min).