VIDEO Veľký profesionál a tímový hráč: Americký útočník sa zapísal do histórie Rangers

Americký hokejista Chris Kreider Americký hokejista Chris Kreider Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

NEW YORK - Americký hokejista Chris Kreider v noci na sobotu pomohol dvoma gólmi k triumfu New Yorku Rangers v NHL a dostal sa na tretie miesto v počte presných zásahov (281) v klubovej histórii. Jeho tím zvíťazil nad Anaheimom Ducks 5:1.

Tridsaťdvaročný útočník Kreider najprv v 18. minúte upravil na 1:1. Bol to jeho 280. gól v kariére a vyrovnal sa Adamovi Gravesovi na treťom mieste. Zároveň si pripísal 500. bod v NHL. V druhej časti zvýšil na 3:1 a strelil svoj 100. gól v presilovej hre.

"Milujem Adama Gravesa, ale je ťažké hovoriť o tom teraz po zápase, najmä keď zajtra hráme ďalší duel. Som spokojný s výsledkom a pokúsime sa pridať ďalšie víťazstvo v Bostone," uviedol Kreider pre nhl.com.

Lídrom v počte gólov je Rod Gilbert (406), druhý priečka patrí Jeanovi Ratelleovi (336). "Je to skvelé, najmä v organizácii ako Rangers. Je to tím z originálnej šestky, zaradil sa k legendám, ktoré hrali za tím. Už len to, že celú kariéru hrá za Rangers a dokázal to, čo dokázal, je pôsobivé. Som na neho veľmi hrdý. Je veľký profesionál a vždy myslí len na ďalší zápas," povedal Mika Zibanejad na adresu Kreidera.

Dallas si pripísal druhé víťazstvo v rade, keď zdolal Ottawu 5:4. Stars mali pritom ešte v 25. minúte dvojgólové manko. Joe Pavelski v priebehu prvej tretiny znížil v presilovej hre na 1:2 a zaznamenal svoj 1028. bod v profilige (462+566). Dostal sa v tejto štatistike na spoločné ôsme miesto spomedzi hráčov z USA – rovnaký počet bodov získal aj Brian Leetch.

Viac o téme: NHL New York Rangers Dallas Stars Joe Pavelski Chris Kreider