Polievka v šlágri ukončil famóznu sériu Žiliny, Trenčín si konečne schuti zastrieľal

Zľava Matúš Rusnák (Žilina) a Róbert Polievka (Banská Bystrica) v súboji o loptuZľava Matúš Rusnák (Žilina) a Róbert Polievka (Banská Bystrica) v súboji o loptu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín zastavili v Niké lige sériu neúspechov. V sobotnom zápase 18. kola zdolali doma ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.

Trenčania zvíťazili v lige po prvý raz od 30. septembra a v neúplnej tabuľke sa posunuli na šieste miesto. Zlaté Moravce sú bez víťazstva naďalej na poslednej priečke.

Futbalisti Trenčína sa tešia Galéria fotiek (29) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

18. kolo Niké ligy:

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (2:0)
Góly: 5. Soares, 33. Nagy (vl.), 56. Kozlovský, 68. Kupusovič - 76. Čerepkai. Rozhodovali: Valent – Poláček, Borsányi, ŽK: Stojsavljevič - Duga, Mijič, 876 divákov.

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský (87. Skovajsa) – Gajdoš, Bariš – Gong, Ibrahim (87. Mikulaj), Soares (31. Sunday, 75. dos Santos) – Kupusovič (75. Hájovský)

FC ViOn Zlaté Moravce: Knobloch – Suľa, Majdan, Nagy, Stareček – Duga – Mondek (74. Čerepkai), Gono, Hodúr (62. Brenkus), Švec (74. Dulay) – Balaj

Séria Žiliny skončila pod Urpínom

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zdolali v záverečnom jesennom kole Niké ligy doma Žilinu 3:1. Zastavili tak Žilinčanom ich deväťzápasovú sériu bez prehry. O víťazný zásah sa postaral kanonier Róbert Polievka, ktorý sa s desiatimi gólmi dostal na čelo tabuľky strelcov.

V prvom polčase v chladnom počasí diváci sústredení iba na hlavnej tribúne gól nevideli, chýbali aj šance, väčšou početnosťou streľby sa prezentovali hostia. Po zmene strán domáci nepremenili po faule na Polievku penaltu, Rymarenko mieril vedľa žrde. Napokon išli do vedenia Žilinčania po exportnej strele Minárika spoza šestnástky.

Zľava Matúš Rusnák (Žilina) Galéria fotiek (29) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Bystričania však vyrovnali po rohovom kope, keď sa hlavou presadil v šestnástke Hlinka. V 78. minúte otočil vývoj z 0:1 na 2:1 volejom nepokrytý Polievka v pokutovom území a poistku v podobe tretieho gólu pridal v päťke striedajúci Depetris.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 3:1 (0:0)
Góly: 66. Hlinka, 78. Polievka, 83. Depetris – 59. Minárik. Rozhodovali: Ziemba – Haliček, Bobko, ŽK: Depetris, Polievka – Jambor, Nemčík, M. Rusnák, 1300 divákov.

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Richtárech (90. Slebodník), Hlinka – Pišoja (90.+1 Guimares), Považanec (70. Depetris), Záhumenský – Rymarenko, Polievka (90. Migaľa)

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Nemčík – M. Rusnák (88. Leitner), Gidi (80. Kopas), Sauer, Bari (60. Javorček) – Addo (46. Bile), Jambor (80. Iľko), D. Ďuriš

hlasy po zápase:

Mário Auxt, tréner B. Bystrice: "Zápas bol o dvoch kvalitných mužstvách. Terén bol rýchly, čo vyhovovalo obom tímom. Prvý polčas nebol bohatý na šance. Chcem vyzdvihnúť chlapcov, ako zareagovali na nepremenenú penaltu a následne inkasovaný gól.

Ukázali charakter, boli dobre nastavení tento zápas zvládnuť. Išli si za tým víťazstvom, futbal ich bavil. Musím ich pochváliť nielen za tento zápas, ale že išli od zápasu k zápasu, aj keď nám to výsledkovo v Ružomberku nevyšlo. Klobúk dole pred tým, čo ukázali na ihrisku."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Prvý polčas bol vyrovnaný. Nič veľké nebolo ani na jednej či druhej strane. Oba tímy boli koncentrované. Vedeli sme, že súper má stabilnú zostavu, obrovskú kvalitu, že to bude ťažký zápas. Terén bol dobre pripravený, ale hráči si museli naň zvyknúť. Vyzeralo to tak, že kto dá gól, zápas vyhrá.

V druhom polčase sme mali dobrý začiatok, potom prišla penalta, ktorú Banská Bystrica nepremenila a my sme strelili prvý gól. Získali sme v tejto fáze navrch, mali sme tam brejky, ktoré sme mali potvrdiť druhým gólom a vyhrať zápas. Nestalo sa tak. Bystrica vycítila šancu, dostala sa do tlaku, my sme poľavili a inkasovali sme zo štandardky. Misky váh boli znovu na rovnakej úrovni. Domáci boli efektívni a zaslúžene zvíťazili. Záver zápasu patril Bystričanom."

Košice si podelili body s Ružomberkom

Futbalisti FC Košice remizovali v sobotňajšom zápase 18. kola Niké ligy s MFK Ružomberok 2:2. Po záverečnom kole jesennej časti strávia zimnú prestávku na 10. mieste, keď v 18 zápasoch nazbierali 12 bodov. Na posledné miesto, na ktorom sú hráči Zlatých Moraviec, majú náskok 8 bodov. Ružomberčania majú 22 bodov a do jarnej časti, ktorá odštartuje 10. februára, vstúpia z 8. miesta.

Domáci mali v prvom polčase viac z hry, ale lepší vstup do stretnutia mali hráči Ružomberka. Po centri Šefčíka sa k lopte dostal Malý, ktorý pohotovo prekonal brankára Kiru. Desať minút po zmene strán hostia zvýšili na 2:0 po strele Lavrinčíka, ktorý trafil pod hornú žrď.

Uprostred Michal Faško (Košice), Galéria fotiek (29) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Po hodine hry však prišli veľké chvíle košického útočníka Žana Medveda. Po Gallovičovej prihrávke sa dostal do šance, v ktorej si poradil s Malým i Maslom a zblízka prestrelil brankára Frühwalda. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď Medved hlavičkou zakončil center Fabiša - 2:2. V ďalšom priebehu už diváci gól nevideli.

Niké liga - 18. kolo:

FC Košice - MFK Ružomberok 2:2 (0:1)
Góly: 62. a 64. Medved - 13. Malý, 55. Lavrinčík. Rozhodovali: Kráľovič – Zemko, Vass, bez kariet, 1782 divákov.

Košice: Kira - Golikov (71, Petrák), Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák - Gallovič, Greššák (84. Liener), Qose (84. Sovič) - Faško, Medved (90.+1 Vasiľ)

Ružomberok: Frühwald - Úradník (46. Selecký), Malý, Maslo, Gabriel, Tučný (67. Boďa) - Šefčík (71. Chobot), Lavrinčík, Zsigmund (90.+2 Kotula), Múdry - Chrien

Ján Kozák ml., tréner FC Košice: "Takto tesne po zápase môžem povedať, že bod za remízu berieme. Dá sa povedať, že to bol pod mojím vedením náš najlepší výkon. V prvom polčase nám chýbala lepšia finálna fáza a viac pokoja v zakončení, hoci proti Ružomberku sa ťažko presadzuje. Vypracovali sme si viacero pološancí, respektíve náznakov.

V druhom polčase sme inkasovali druhýkrát, opäť z dvoch striel. Je to nepríjemné, stáva sa nám to často. Vzhľadom na priebeh môžeme byť s bodom spokojní, hoci si myslím, že sme boli lepším mužstvom. Máme na čom stavať. Myslím si, že Košice budú na jar ešte silnejšie. Ak budú chlapci pracovať tak, ako v nedávnych zápasoch, tak budeme ťažký súper pre každého."

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: "Spočiatku nám vychádzala stratégia hrať organizovane v defenzíve a prechádzať do protiútokov. Dostali sme sa do vedenia 2:0, no potom sme stratili koncentráciu a súper nás za to potrestal po situáciách, na ktoré sme sa pripravovali.

Z môjho pohľadu je to veľká škoda, že sme zápas nedoviedli do víťazného konca. Súper bol aktívny a dostával sa do závarov, no do gólových situácií sme ho príliš nepúšťali. Zároveň sa tam pre nás otvárali okienka. Mali sme z toho vyťažiť a postrážiť si to."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 29

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok Róbert Polievka FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble MFK Dukla Banská Bystrica FC Košice