Expresné vylúčenie rozhodlo o osude zápasu: Skaličania nepustili súpera k ničomu

Na snímke Skaličania oslavujú gólNa snímke Skaličania oslavujú gól Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

SKALICA - V piatkovom stretnutí 18. kola Niké ligy zvíťazili futbalisti MFK Skalica nad FK Železiarne Podbrezová 3:0. K hladkému triumfu im výrazne pomohol hosťujúci obranca Matej Oravec, ktorý už v 15. minúte dostal červenú kartu.

Domáci využili presilovku expresne, keď otvoril skóre hlavou Dani Alves. V 36. minúte zvýšil náskok Záhorákov Smékal a po prestávke stanovil konečný rezultát Morong. V tej chvíli už hrali hostia aj bez vylúčeného Grešáka.

Skalica zabodovala naplno prvýkrát od 4. novembra a v neúplnej tabuľke sa posunula na ôsme miesto pred Ružomberok, ktorý odohral o zápas menej. Podbrezová je piata, bodovo sa na ňu môžu cez víkend dotiahnuť Banská Bystrica a Trenčín.

MFK Skalica - FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0)
Góly: 17. Dani Alves, 36. Smékal, 74. Morong. Rozhodovali: Kružliak - Straka, Štofik, ŽK: Krčík, Rudzan - Galčík, Blahút, Grešák, Sanusi, Talakov, ČK: 15. Oravec, 67. Grešák po druhej ŽK (obaja Podbrezová)

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan - Nagy (89. Černek), Hollý (73. Mášik) - Morong (89. Matejov), Haša, Dani Alves (73. Gaži) - Smékal (60. Sobczyk)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik (79. Mielke), Bakaľa, Bajo, Blahút (46. Ďatko) - Galčík (46. Talakov), Paraj, Sanusi (63. Assinor)

Viac o téme: MFK Skalica Matej Oravec FK Železiarne Podbrezová